Lukáš Krpálek už cítí nervozitu, na MS judistů zatím fandí, běhá a hubne

Od pondělí hostí kazašská Astana mistrovství světa judistů. Až teprve zítra ale nastoupí na tatami největší česká naděje na medaili, Lukáš Krpálek. Vždy dobře naladěnému českému judistovi mrzne s blížícím se prvním soubojem úsměv na tváři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Kaderková Krpálková (úplně vlevo) se svým manželem Lukášem Krpálkem (s vlajkou) | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Doteď byl naprosto v pohodě, až jsem z toho byl nadšený. Ráno měl ale krátkou krizi, kdy na něj dolehla tíha okamžiku, závodu a očekávání. Pak se otřepal, tak bude zítra snad dobře naladěný,“ věří reprezentační trenér Petr Lacina.

Lukáš Krpálek chodí od prvního dne šampionátu trénovat. Běhá po parcích v okolí hotelu a ladí formu na sobotní souboje v hmotnostní kategorii do 100 kilogramů. Navíc společně s ostatními členy české výpravy chodí povzbuzovat své reprezentační kolegy a jeho hlas je pořádně slyšet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Krpálek už cítí nervozitu, na MS judistů zatím fandí, běhá a hubne. Do boje vstoupí v sobotu

„Snažil jsem se tam být alespoň na první boje. Při třetím zápase jsem už musel jít běhat a hubnout do své váhové kategorie, protože už večer mě čeká vážení. Určitě by to bylo něco jiného, kdybych měl po závodech a mohl fandit celou dobu. To bych byl slyšet daleko víc,“ říká Lukáš Krpálek, který se při fandění odreagovává.

Jakmile ale nefandí, nehubne před vážením nebo si nedělá taktickou přípravu před závodem, nervozita se znovu vrátí. V hlavě se mu honí myšlenky o tom, co by se stalo, kdyby prohrál. Někdy se před závodem ani pořádně nevyspí, do prvního souboje ale už nervózní rozhodně nejde.

„Většinou to ze mě spadne ve chvíli, kdy vlezu na žíněnku. Pak se peru tak, jak bych měl.“

A přesně tak by to mělo vypadat i zítra kole půl deváté hodiny ranní českého času. To se totiž Lukáš Krpálek postaví svému prvnímu soupeři na mistrovství světa.

 

Mam odvazeno, jsem po veceri a jdu spat. Zitra me ceka tezka prace ve ktere se ukaze kdo je na tom nejlepe! Tak drzte...

Posted by Lukáš Krpálek on 28. srpen 2015

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme