Maki porazila Kiki. V osmifinále mistrovství Evropy jsou Sluková s Hermannovou

Hráčky bývalého beachvolejbalového páru Kristýna Kolocová a Markéta Sluková poprvé hrály proti sobě. V prvním kole play-off mistrovství Evropy ve švýcarském Bielu vyhrála Markéta Sluková s novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou nad párem Kolocová, Kvapilová 2:0 na sety. Ve večerním zápase pak postoupily do čtvrtfinále.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová

Markéta Sluková a Barbora Hermannová | Foto: Dan Vojtěch

Markéta Sluková se svou spoluhráčkou Barborou Hermannovou si na první kolo play-off mistrovství Evropy velmi dobře nastavily taktiku. Podávaly téměř výhradně na Kristýnu Kolocovou, která pak byla méně důrazná při zakončování.

První set se zlomil za stavu 9:9 šňůrou Barbory Hermannové při podání a české kandidátky pro olympijské hry vyhrály 21:17. Ve druhém setu se ujaly vedení hned na začátku a i přes snahu Michaly Kvapilové zakončovat výměny druhým dotykem vyhrály po 38 minutách druhý set 21:14.

„Naletěly jsme na ně jako na každého jiného soupeře. Dobře jsme zatlačily servisem a zvládly několik obran. Potrestaly jsme také několik zaváhání soupeře. Ve druhém setu jsme hrály skvěle. Byly jsme na vlně a vycházelo nám skoro všechno, co jsme si řekly, že uděláme,“ ohodnotila zápas Barbora Hermannová.

Vítězný pár čekal po několika hodinách ještě jeden zápas. Na centrálním dvorci Sluková s Hermannovou porazily sedmý nasazený domácí pár Heidrichová, Zumkehrová 2:1 na sety a postoupily do čtvrtfinále.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se na opačné straně sítě ocitly poprvé od rozpadu dvojice na konci loňského července. Předtím spolu hrály 10 let, pak ale Sluková spolupráci ukončila a spolu se svým trenérem Simonem Nauschem přizvali do týmu Barboru Hermannovou.

„Pro mě to byl zápas jako kterýkoli jiný. Chtěla bych vyhrát, i kdyby na druhé straně stály Rusky, Němky, Řekyně. Vyhrály jsme, zvládly jsme to společně jako tým a dál bych se k tomu nevyjadřovala,“ řekla po zápase Markéta Sluková.

Oba páry budou za čtrnáct dnů společně na Kontinentálním poháru bojovat o olympijskou kvalifikaci. Pokud společně vyhrají, jeden pár získá účastnické místo v Riu.

Kristina Kolocová a Michala Kvapilová | Foto: Filip Jandourek

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Bielu (Švýcarsko):
Play off:
1. kolo: Sluková, Hermannová (16-ČR) - Kolocová, Kvapilová (25-ČR) 2:0 (17, 14).
2. kolo: Sluková, Hermannová - Heidrichová, Zumkehrová (7-Švýc.) 2:1 (-21, 17, 6)

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít