Máme hodně vyrovnaný tým, říká nejúspěšnější česká plavkyně na OH Baumrtová

Desáté a čerstvě také čtrnácté místo si odváží z Londýna při své premiéře na olympijských hrách česká plavkyně Simona Baumrtová. Ta na olympiádě hned dvakrát zlepšila český rekord a desátým místem na znakařské stovce se také postarala o nejlepší český plavecký výsledek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znakařka Simona Baumrtová v londýnském dějišti OH 2012 | Foto: Michal Jurman

Do semifinále dnes postoupila také na dvojnásobně dlouhé trati. Ani zde se ale neprobojovala do finálové osmičky a své vystoupení na olympiádě následně hodnotila s Michalem Jurmanem…

Simono, klobouk dolů před tím, co jste zde v olympijském bazénu předvedla. Dvakrát jste zlepšila český rekord, ale na znakařské dvoustovce už to podruhé nevyšlo. Proč?

Asi jsem lépe připravená na ráno, protože jsem věděla,že musím plavat stoprocentně. Odpoledne už jsem měla splněný svůj sen a možná už byla uspokojená. Nedokázala jsem se až tolik vyhecovat. Hodně jsem se zajímala o to, jak plavou ty vedle mě, abych si je nenechala ujet. A to byla chyba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Londýnské účinkování hodnotí s plavkyní Baumrtovou reportér Michal Jurman

Znamená to, že nejste s výkonem ani rekordem na dvousetmetrové trati spokojená?

Doufala jsem, že pojedu pod deset (2:10 minuty, pozn. red.). Nakonec to bylo tři setiny vteřiny nad, ale posunula jsem si o 7 desetin vteřiny osobák.

Přesto si odvážíte při premiéře na OH 10. místo ze stovky a 14. z dvoustovky. To je přece premiéra jako hrom…

Určitě. Nečekala jsem, že budu desátá. Škoda jen těch dvou desetin vteřiny. Byla jsem roztěkaná. I na dvoustovce jsem v semifinále nebyla úplně soustředěná na svůj závod.

Trénujete hlavně na tu dvousetmetrovou trať, přesto ve výsledkové listině jste vždy o trošičku lépe dopadla na kratší distanci. Čemu to přičítáte?

Abych dokázala zaplavat stovku, musím trénovat i dvoustovku. Pokud bych se připravovala pouze na nejkratší tratě, šlo by všechno do kytek. Poslední dobou se mi na padesátce a stovce daří víc, ale uvidíme, jak to bude třeba v zimě.

Jak se poslouchá, že jste nejúspěšnější českou plavkyní na OH v Londýně?

Je to super. Jsem daleko více spokojená ne s tím, že bych byla nejlepší, ale se svými časy. Hlavně ze stovky. Záleží, jak to komu vyjde. Mně to zrovna vyšlo tady, ale myslím si, že máme hodně vyrovnaný tým.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme