Máme to těžké, ale ne tak jako nevidomí, říká jednonohý golfista

Hendikepovaným sportovcům patří za jejich výkony velká úcta, ale některým obzvlášť. Svou porci obdivu si zaslouží třeba účastníci Czech Disabled Golf Masters, který se hrál v Darovanském dvoře. Mezi golfisty byl ale jeden, který svými výkony nad ostatní vyčníval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manuel de los Santos na odpališti | Foto: Martin Charvát | Zdroj: Český rozhlas

Manuel de los Santos pochází z Dominikánské republiky a po světě se pohybuje bez levé nohy. Narozdíl od ostatních hráčů ale nemá ani protézu - k míčku přijde s berlemi, ty pak odhodí a u samotného úderu balancuje pouze na jediné končetině.

"Bůh mi dal tuhle jednu silnou nohu, abych mohl mít sílu pro úder. Věřím v to. Máme to těžké, ale ne tak jako nevidomí. Viděli jste je hrát golf? Ti jsou teprve úžasní. Mají natrénovaný švih, jen jim pomocník říká, jestli má hůl správně nebo špatně. Víte, já jsem sice hendikepovaný, ale vím, jak toho využít," vysvětluje Dominikánec, že v porovnání s jinými je na tom ještě docela dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golfista z Dominikánské republiky hraje golf i se svým hendikepem

Víra ve vlastní schopnosti ho posouvá k jeho vysněným cílům. Když jako nadějný mladý baseballista přišel o nohu, rozhodl se, že se jednou stane profesionálním golfistou.

"Se ženou jsme viděli film Legenda o slavném návratu. Hrají tam Will Smith a Matt Damon a nějaký muž tam hraje golf vsedě. Moje žena ten film zastavila a povídá - koukni, oni přece nepotřebují obě nohy, to také zvládneš. Zkusil jsem to a teď golf miluju."

Manuel de los Santos turnaj v Darovanském dvoře nevyhrál, ale neodjížděl zklamaný. Ve snu stát se profesionálem to totiž devětadvacetiletému golfistovi zřejmě nezabrání.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme