Manitou Železné hory potrápil stovky natěšených cyklistů

Největší seriál bikeových závodů v Evropě s názvem Kolo pro život České spořitelny dnes zavítal do Chrudimi. Tam se jel už 17. ročník závodu Manitou Železné hory, který v příjemném letním počasí přilákal více než tisícovku cyklistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo pro život - vítěz Kristián Hynek a za ním druhý v pařadí Pavel Boudný | Foto: Mirek Matějec

Po závodech, které se jely v tropických vedrech, bylo nyní počasí takřka bikersky ideální. Zhruba dvacet stupňů, polojasno, a téměř bezvětří. Stovky natěšených závodníků se pustily do boje po dlažebních kostkách z náměstí Josefa Ressela směrem ke 120 schodům, které vedou dolů k Chrudimce.

Těžký sjezd si před závodem zkoušel i závodník Michal. "Musí si dát pozor. Alespoň ale člověk ví, co ho čeká a je to jasné, zřetelné. Není to jako někde v lese, kde může koukat nějaký kořen, který neuvidíte. A když to bude hodně ucpané, tak je lepší sesednout."

Přehrát

00:00 / 00:00

Manitou Železné hory očima Jakuba Marka

Hlavní peloton, který se snažil procpat uličkami Chrudimi, řádně prořídl a začalo se stoupat směrem Železné hory. Po dalších zhruba třech kilometrech začala opravdová bikeřina - štěrk, kamínky, a polní cesta vedoucí přímo do lesa.

"Bylo to všude hodně zvlněné, dlouhé. Nebyla to vůbec sranda, v lese bylo hodně polomů, bál jsem se, abych nezamotal někde přehazovačku nebo něco... Jsem rád, že to kolo přežilo a já taky," říkal v cíli unavený vítěz celého závodu Pavel Boudný.

Po výjezdu z lesa pokračovala hlavní a také nejdelší trať dál rovně na křižanovickou a sečskou přehradu a přes vršky Železných hor. Ale bylo možné odbočit i na kratší trasu. Po několika kilometrech se obě trasy zase sbíhají a zbýval už jen zasloužený sjezd do Chrudimi.

"Bylo to náročnější než minulý týden v Karlových Varech. Jen byla škoda, že můj kolega namotal přehazovačku, pak už jsem se jen modlil, ať se nestane také něco mně. To se naštěstí nestalo, takže jsem spokojený, že jsem to dotáhl na prvním místě," dodával vítěz závodu Boudný.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme