Marcipánu bylo málo pro tenhle závod, říká osmá na plaveckém MS Chocová

Plavkyně Petra Chocová ve finále na mistrovství světa v krátkém bazénu na prsařské stovce doplavala osmá. Její kolegyně Simona Baumrtová vyrovnala vlastní český rekord na znakařské padesátce a časem 26,68 sekundy postoupila v Istanbulu už potřetí do závodu o medaile.

Petra Chocová po svém novém českém rekordu na prsařské padesátimetrové trati

Petra Chocová po svém novém českém rekordu na prsařské padesátimetrové trati | Foto: Michal Jurman

Ve chvíli kdy už to nečekala, zažívá Petra Chocová v 26 letech nejlepší rok své plavecké kariéry. Své mezinárodní účinkování v kalendářním roce 2012 zakončila před malou chvíli v prsařském závodě mistrovství světa na100 metrů, ve kterém obsadila konečné 8. místo.

V roce, ve kterém navíc získala dva tituly mistryně Evropy, se tak musela asi už několikrát zaobírat myšlenkou, jak by asi nyní litovala, kdyby ukončila už svoji plaveckou kariéru, tak měla už několikrát v plánu. I na tyto myšlenky došlo v Istanbulu po finále na stometrové prsařské trati.

00:00 / 00:00

Česká prsařka Petra Chocová po 8. místě na MS na 100 trati

Sedíte na koberci a co to značí vaše tvář? Zklamání nebo hodně velká únava?

Únava. Zklamání to určitě není. Bylo to druhé finále na MS v mé dosavadní kariéře. Možná mě trochu zklamal čas, ale v tuto chvíli jsem na víc neměla. Už třetí den mě strašně limitují bolavá kolena. S tím se moc plavat nedá.

Nepomohl ani marcipán pro štěstí, co jste si dala v autobuse po cestě sem na bazén?

Pomohl k tomu, že jsem alespoň doplavala, protože jsem myslela, že posledních deset metrů už nezvládnu. Pro tyhle závody bylo marcipánu málo, příště to musím vymyslet lépe.

Unavená Petra Chocová po finále prsařské stovky na ME 2012 | Foto: Michal Jurman

Finále bylo hodně rychlé. Plánovala jste zaútočit na hranici český rekord?

Ano a můj malý cíl byl porazit obě Švédky, na které jsem určitě měla, kdybych byla v plné kondici. Bohužel se to nepovedlo, ale svět se nezboří. Aspoň mám motivaci do dalších tréninků a závodů.

Jak byste zhodnotila vaše vystoupení v Istanbulu celkově? Dva starty jste proměnila ve dvě finále. Na padesátce jste byla šesté, osmá pak na stovce…

Obrovská spokojenost. Říkala jsem, že je hodně málo času na přípravu mezi evropským šampionátem a tím světovým. Na Evropu jsem byla stoprocentně připravená, takže jsem věděla, že na světě to může dopadnout všelijak. Ovšem dopadlo to nadmíru dobře.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít