Martin Doktor doufá, že zvládne kromě nové funkce v ČOV i kanoistiku

Před čtyřmi lety se stal Martin Doktor šéftrenérem rychlostních kanoistů, letos přivedl posádku čtyřkajaku k bronzu na olympijských hrách v Londýně. Na dalších olympiádách už ale bude řídit celou českou výpravu. Dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996 se totiž stal sportovním ředitelem Českého olympijského výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doktor, reprezentační trenér rychlostních kanoistů | Zdroj: ČTK

"První náznak byl už při minulé volbě vedení Českého olympijského výboru před čtyřmi lety, kdy se mě tehdejší šéf olympijské mise František Dvořák zeptal, jestli bych nechtěl pokračovat v jeho práci, až on skončí. Nijak intenzivně se to neřešilo, ale věděl jsem o tom," řekl ke svému zvolení Martin Doktor.

Co konkrétně bude náplní vaší práce. Co znamená, že budete řídit celou olympijskou výpravu?

To je jen jedna, i když asi nejvíc viditelná věc z práce, kterou má sportovní ředitel ČOV na starosti. Jedná se hlavně o řízení misí na letních a zimních olympijských hrách, mezitím jsou v plánu olympijské hry a festivaly mládeže. Do mé práce bude patřit také komunikace se sportovními svazy, příprava rozvojového programu, který zabezpečuje finální sportovní přípravu reprezentantů před olympiádou, a další práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

S novým sportovním ředitelem Českého olympijského výboru Martinem Doktorem mluvila Jana Petrová

Jste připraven i na určitá zákulisní jednání? Budete na to mít lidově řečeno žaludek?

Já doufám, že těchto jednání bude ušetřený. To je přece jenom věcí určité sportovní diplomacie, zatímco funkce sportovního ředitele by měla být funkce výkonná, takže zas tolik neočekávám, že bych musel někde pracovat v zákulisí.

Chystáte se úplně pustit k vodě kanoistiku?

Rozhodně ne, to nemůžu udělat nikdy, vím, odkud jsem vzešel. Jsem rád, že i na Českém svazu kanoistiky i na Centru sportu ministerstva vnitra je vůle, abych nějakým způsobem dál spolupracoval, i když ne na plný úvazek. Doufám, že to budu zvládat.

Rychlostní kanoistika je součástí letních olympijských her, nejbližší olympiádou bude ale ta zimní v Soči 2014. Už zjišťujete, co bude potřeba udělat?

To se řeší průběžně a tým, který tady pracoval na sportovním úseku musí pracovat průběžně, musí všechno stíhat v termínech. Ale ještě před olympiádou přijde první akce, zimní olympijský evropský festival mládeže v rumunském Brašově. Je to pro mě novinka, ale myslím, že to nebude velký rozdíl kromě klimatických podmínek, ale předpokládám, že budeme mít teplé oblečení, takže to mě tak vadit nebude.

Jana Petrová, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme