Martin Doktor věří svým následovníkům v rychlostní kanoistice pro další OH v Riu

Rychlostní kanoistika má v České republice dlouhou a úspěšnou historii. Jednou z hlavních postav tohoto sportu byl na přelomu století Martin Doktor – dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doktor, reprezentační trenér rychlostních kanoistů | Zdroj: ČTK

Svoji první zlatou olympijskou medaili vybojoval Martin Doktor v závodě na 1000 metrů. Český singlkanoista si ale kvůli vyčerpání vítězství na této trati bezprostředně po dojezdu pořádně nevychutnal. Raději vzpomíná na poloviční trať.

„Jel jsem tam s tím, že to prubnu, jednou to vyšlo, v podstatě už mám splněno – ten závod byl pro mě daleko hezčí, užíval jsem si ho. Jel jsem zezadu, napálil závěr a dojel jsem do cíle. Nebyl jsem ani tak vyčerpaný jako den předtím," vzpomíná Martin Doktor.

Od jeho dvojnásobného olympijského triumfu už uběhlo více než 16 let, ale v létě se na Hrách objevil opět. V Londýně dovedl jako šéftrenér rychlostních kanoistů český čtyřkajak k bronzu. I když svůj sportovní vrchol zažil v Atlantě, z britské metropole si odvezl velmi dobré dojmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Doktor věří svým následovníkům v rychlostní kanoistice pro další OH v Riu

„Tu olympiádu jsem vnímal úplně jinak. Ne, že bych toho víc viděl, na jiném sportu jsem taky nebyl, stejně jako když jsem závodil, ale jsou to jiné dojmy. Ta olympiáda jako celek se mi hodně líbila. A to komplexně,“ říká Martin Doktor.

Po úspěšném čtyřletém působení ve funkci reprezentačního šéftrenéra rychlostní kanoistiky se Martin Doktor stal sportovním ředitelem ČOV a za rok bude šéfem mise na zimních Hrách v Soči. I tak ale nepřestává sledovat dění ve svém oblíbeném sportu a směrem k letní olympiádě v Riu dodává.

"Myslím si, že je daleko lépe našlápnuto, než bylo před čtyřmi lety. Myslím, že je to teď perfektně nastavené a jde jenom o to, udržet to. A když se všechno povede, tak i v tom úplném závěru by to mohlo proběhnout hezky,“ doufá Martin Doktor.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme