Martin Fuksa i čtyřkajak postoupili v Miláně do finále

Všechny české posádky, které nastoupily do dopoledních rozjížděk na mistrovství světa rychlostních kanoistů v Miláně, postoupily dál. Čtyřkajak postoupil rovnou do semifinále, kanoista Martin Fuksa zvládla na 500metrové trati rozjížďku i semifinále. Závodníci v Miláně bojují o světové medaile i o účast na LOH v Riu de Janeiru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba trénovali od února v olympijském centru Chula Vista v Kalifornii | Foto: David Vrbický

Jan Šterba byl rád, že se posádka čtyřkajaku vrátila k dřívějším úspěšným výkonům.

„Určitě to byla jedna z našich vydařenějších jízd. V podstatě to probíhalo tak jak jsme očekávali a doufali. Vrátili jsme se k tomu, co jsme jezdili dřív a zvládli jsme to v té druhé půlce,“ uvedl.

„Je to důležité pro to finále. Ušetřili jsme vlastně jízdu, nemusíme do semifinále. Takže splněno vlastně na 100 procent,“ dodal spokojeně.

Z dopoledních rozjížděk postoupili do sobotních semifinálových jízd i deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem, Martin Fuksa bez problémů vyhrál rozjížďku na 500 metrů a v odpoledním programu se semifinálovým vítězstvím kvalifikoval do jízdy o medaile.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme