Martin Lébl věří v úspěch na Mistrovství Evropy

Zápasem proti Srbsku vstoupí v pátek čeští volejbalisté do základní skupiny mistrovství Evropy. V tureckém Istanbulu sílu reprezentace prověří také Itálie a Bulharsko. Jakou mají naši hráči šanci postoupit do dalších bojů? Nejen to zjišťoval v rozhovoru s Martinem Léblem, blokařem italské Maceraty, Pavel Petr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Lébl | Foto: Český volejbalový svaz

Volejbalová reprezentace má před sebou jeden z vrcholů letošní sezóny, tím bude mistrovství Evropy. Pojďme se, ale nejprve vrátit k tomu co už máte za sebou tedy úspěšnou kvalifikaci na Mistrovství světa. Jak moc může podepsat právě ten úspěch z Varny na psychice týmu před evropským šampionátem?

"Je to určitě příjemný, že se nám podařilo postoupit, protože třeba i tady na hotelu potkáváme Holanďany s kterýma jsme hráli o postup, takže je to příjemné vědět, že jsme na jejich úkor postoupili. Takže za to jsme rádi.Ale zase to nepřeceňujeme , je to nový turnaj a zase všechno začíná na novo. Kromě toho všichni víme jakou tady máme skupinu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Lébl věří v úspěch na Mistrovství Evropy

Hovoří se o tom, že je to skupina smrti. Čeká Vás Srbsko, Itálie a Bulharsko.

"Já si myslím, že všechny ty tři týmy budou aspirovat na celkové prvenství umístění v turnaji. Pro nás je to těžká úloha tady, ale budeme se snažit zahrát co nejlepší volejbal s tím, že budeme doufat, že třeba zastihneme jednoho s těch protivníků nepřipraveného nebo nějakém špatném rozpoložení a budeme se snažit něco uhrát."

Neznamená to, že by český celek skládal dopředu zbraně?

"Ne, to rozhodně ne! Akorát jsme si vědomi té síly protivníků kteří, patří do absolutní světové špičky, všechny ty tři týmy. My tam prostě nepatříme, to je fakt, ale rozhodně budeme bojovat a snažit se uhrát co nejlepší výsledek."

Může to na druhou stranu být výhoda, že od českého týmu prakticky nikdo nic neočekává a že třeba i ten postup ze skupiny, by byl považován za obrovský úspěch?

"Určitě je pravda, že takhle se hraje lépe, tak říkajíc ze zadu. Člověk nemusí nic potvrzovat, nemusí obhajovat roli favorita, ale zase říkám, ty týmy jsou opravdu silné, takže my se budeme snažit hrát náš nejlepší volejbal a budeme se snažit udělat divákům radost, aby nám mohli fandit a abychom se nemuseli stydět za to jak jsme hráli."

Co by na tyto soupeře ze světové extratřídy mělo platit? Kudy by měla vést cesta k úspěchu?

"Těžko říct. Já si myslím, že jsou to propracované týmy, vyspělé takticky i technicky, takže možná budeme muset trošku víc riskovat podání než je obvyklé, abychom se je pokusili vyvést s formy, z přihrávky a tím pádem je dostat do vysokých balónů, kde už vlastně veškeré ty týmy mají horší situaci výchozí. Takže si myslím, že budeme muset víc riskovat podání, na tomhle turnaji."

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme