Martina Moravčíková pokořila olympijský limit. Konečně tam patřím, září plavkyně

Český sport má dalšího jistého účastníka olympijských her v brazilském Riu. Na probíhajícím ME suverénně splnila požadovaný limit plavkyně Martina Moravčíková, která v semifinálové plavbě navíc na prsařské dvoustovce překonala o téměř sekundu a půl český rekord a do pátečního finále tak postoupila osmým nejrychlejším časem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková se raduje z postupu do Ria

Martina Moravčíková se raduje z postupu do Ria | Foto: Michal Jurman

„Byla to dlouhá cesta plná dřiny, ale je to super. S tímhle časem už jsem ani nepočítala. Prolomení hranice dvou minut a 26 vteřin je o třídu jinde. Jsem fakt nadšená, jelo se mi nádherně!“ zářila spokojeností Martina Moravčíková, která se díky výkonu 2 minuty, 25 sekund a 78 setin kvalifikovala do Ria.

Přehrát

00:00 / 00:00

Konečně mám pocit, že na olympiádu patřím, září Martina Moravčíková po splněném limitu do Ria

Ukázala jste skvělou psychickou připravenost i telepatické schopnosti. Dopoledne jste říkala, že se přesně takhle utrhnete.

Čekám na to už čtyři roky, až se takhle utrhnu. Jednou to přijít muselo. Konečně mám pocit, že na olympiádu patřím.

Jste zatím pátý jistý člen české plavecké výpravy. Co to pro vás znamená?

Předtím jsem měla čas o dvě a půl vteřiny pomalejší. Tenhle čas už něco znamená a dá se bojovat dál, když se trošku vylepší. Uvidíme, co z toho vytlačíme.

Vaše kariéra není nekonečná a myslíte a věnujete se i jiným věcem. O to víc si to asi v Riu užijete?

Jedu si to tam užít. Ale budu trénovat. Slíbila jsem příteli, že budu makat a trénovat. Ale je to definitivně poslední olympiáda.

Není to škoda při pohledu na ty časy?

Ne. Světové rekordy jsou okolo dvou minut a 19 vteřin a je jen otázka času, až začne víc holek plavat kolem dvou minut dvaceti. Myslím si, že na to už plavecky nemám. Nejsem takový talent. Jsou tam mladší holky, letos jsem ze startovního pole vlastně byla nejstarší, takže už je čas skončit.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme