Martina Sáblíková si ve Žďáru nad Sázavou vyzkoušela roli startérky

Žďár nad Sázavou patřil olympijským nadějím, konkrétně vyznavačům inline bruslení. Dohlížela na ně i dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková. Nejprve uvažovala sama o startu, ale nakonec přišla jen jako divačka. I když to tak docela neplatilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková v roli startérky | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Ze začátku bylo špatné počasí. Jezdila jsem tady ve čtvrtek a málem jsem tu upadala, takže jsem se nakonec rozhodla, že to vynechám a radši zvolím pozici startéra,“ svěřila se Martina Sáblíková. S netradiční rolí se vypořádala znamenitě.

„Musím říct, že mě to docela baví a je to zase takové příjemné zpestření.“ Ostatní závodníci Nowis teamu se objevili přímo na oválu. Stejně jako téměř stovka mladých vyznavačů inline bruslení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková v roli startérky

„Toto jsou závody hlavně tedy lidí, kteří jezdí na ledě. Udělali jsme závody pro ně, aby si vyzkoušeli, v jaké jsou před sezonou formě,“ popisuje Sáblíková. Právě inlajny představují pro rychlobruslaře během léta ideálnmí možnost přípravy.

Jiné jsou i pády. Na ledě se sklouznete, na aflatu pochopitelně tato možnost odpadá. Samozřejmě s ohledem na následky. Sama Martina je v plné přípravě. Na odpočinek čas nezbývá. Do světa rychlobruslení sice znovu vklouzne až v říjnu, jenže už ve druhé polovině září ji čeká světový šampionát v silniční cyklistice, a to v Nizozemsku.

„Připravuji se prakticky na oboje zároveň. Jezdím na kole, běhám, jezdím na kolečkových bruslích, takže je tam vše, co tam má být,“ dodává Martina Sáblíková.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme