Martina Sáblíková sice bolavá záda občas cítí, ale trénuje už naplno

Dva nejcennější kovy z olympijských her a deset zlatých medailí z mistrovství světa. Takovou bilancí se může pochlubit rychlobruslařka Martina Sáblíková. Šestadvacetiletá česká reprezentantka se aktuálně připravuje doma ve Žďáru nad Sázavou, kde zvládla také závody na kolečkových bruslích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková na ME v Heerenveenu | Zdroj: Reuters

V souvislosti s koncem sezony se mluvilo o tom, že si potřebuje odpočinout a dát dohromady bolavá záda. „Myslím si, že v rámci možností se to podařilo docela dobře. Teď můžu trénovat, sice to občas cítím, ale není to nic extra špatného,“ říká sama závodnice.

Martina Sáblíková se teď nachází na začátku přípravy, čeká ji vysokohorské soustředění v Itálii, běhání, posilovna i kolečkové brusle. „My ty kolečkové brusle používáme v přípravě na led, takže je máme na nohách docela často,“ vysvětluje Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Sáblíkovou mluvil Pavel Petr

Přípravu jí v posledních dnech zkomplikovalo počasí. „Co jsem měla najet na bruslích a na kole, tak ten objem byl menší, protože v tom dešti a větru se to moc nedalo.“

Blíží se mistrovství republiky v cyklistice, a také mistrovství světa. „Na mistrovství republiky určitě pojedu, necítím se nijak extra připravená na kolo, ale uvidíme. Já to odjedu, protože pro mě je to dobrý trénink a navíc se mi v té cyklistice líbí, holky tam jsou skvělé a ráda je uvidím.“ A mistrovství světa? „To se uvidí, to je ještě daleko,“ dodává dvojnásobná olympijská vítězka.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme