Martina Sáblíková zažije na MS v cyklistice další sportovní 'poprvé'

Martinu Sáblíkovou čeká jedna cyklistická premiéra. Po loňském 28. a letos 9. místě v časovce se na mistrovství světa poprvé představí v závodu s hromadným startem. A s tím souvisí i to, že absolutně netuší, co od sebe může čekat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková v roli startérky | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Možná to bude znít zvláštně, ale Martina Sáblíková může nastoupit na start naprosto uvolněně. Může za to i její výkon a také umístění z úterní časovky, kde zajela výtečné 9. místo. Přesto se ale nesbalila a nezamířila spokojená domů.

„Chci to zkusit. Nastoupím a uvidím, jaké to bude. Myslím, že jsem si tady své splnila, ale samozřejmě se tam ráda postavím, ale jet ten kopec osmkrát nebude vůbec lehké,“ říká Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková pojede poprvé 130 kilometrů na kole

Lehké tratě ostatně na mistrovství světa nebývají. Ta dnešní je namotaná na okruhu kolem Valkenburgu a kopce se na něm pojedou hned dva. A cílový Cauberg už tady výsledky zamíchal. Martina Sáblíková má ale respekt ještě z něčeho jiného. A jízda v cyklistickém balíku to tak úplně není.

„Balíku se nebojím, ale toho kopce. Ten bude rozhodovat v každém kole. Uvidíme, jaká bude taktika a jak se budeme domlouvat s holkami, s kterými pojedu. Spíš mám obavu z toho, že jsem 130 km ještě nikdy nejela, mám osobák 110. U mě tedy bude hrát roli něco jiného,“ přiznává Martina Sáblíková.

Na 129 kilometrů dlouhou trať se s dalšími Češkami Martinou Růžičkovou a Pavlínou Šulcovou vydají v půl třetí odpoledne. A podle rychlobruslařské šampiónky bodující i v cyklistice bude důležité … „Hlavně nepřepálit začátek,“ směje se Martina Sáblíková.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme