MČR v cyklokrosu vyhrál dvojnásobný mistr světa Štybar

Zdeněk Štybar, dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, triumfoval na domácím mistrovství České republiky v Uniově. Domácí titul získal už pošesté. Druhý dojel Radomír Šimůnek, třetí skončil Karel Hník. Výsledky republikového šampionátu zároveň určily i vítěze Českého poháru, kterým se stal Vladimír Kyzivát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Štybar si pro vítězství jel od prvního z celkem osmi kol závodu. Nevadila mu ani rozbahněná trať, která měřila 2700 metrů. Jeho tempo sice zpočátku držel ještě Radomír Šimůnek, ve čtvrtém kole mu ale Štybar definitivně ujel. V cíli najel na druhého Šimůnka 35 vteřin.

Šestým vítězstvím se Zdeněk Štybar přiblížil rekordu právě Radomíra Šimůnka staršího, který republikový šampionát vyhrál sedmkrát.

Mistrovství republiky a závěrečný osmý závod Českého poháru v cyklokrosu v Uničově (Olomoucko):

Muži elite a do 23 let: 1. Štybar (Omega Pharma-Quick Step) 1:00:26, 2. Šimůnek (BKCP-Powerplus) -1:35, 3. Hník (Telenet Fidea) -1:37, 4. Kyzivát (Johnson Controls TJ Auto Škoda) -2:41, 5. Dlask (Madeta-Fitness/Specialized) -3:10, 6. J. Polnický (Sunweb-Revor) -3:22, 7. R. Polnický (Jirapo-Giant) -3:44, 8. Nesvadba (Madeta-Fitness/Specialized) -4:00, 9. Kášek (Cyklo Team Tábor) -4:19, 10. Zlámalík (KDL Trans-Landbouwkrediet) -4:34.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme