ME basketbalistek v rumunském Temešváru se hraje prakticky bez diváků

Rumunský Temešvár má více než 300 tisíc obyvatel. Moc příznivců basketbalu ale mezi nimi nenajdete. Zápasy jedné ze základních skupin mistrovství Evropy se hrají jen před několika desítkami fanoušků. Ani duely domácí reprezentace nezaplní dvoutisícové hlediště třeba jen z poloviny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství Evropy žen v basketbalu se hraje za malého zájmu diváků

Mistrovství Evropy žen v basketbalu se hraje za malého zájmu diváků | Foto: Václav Mudra/ ČBF

„To je základní skupina. Divácky atraktivnější zápasy se budou hrát až později. Zklamání to ale samozřejmě je, ale turnaj se hraje ve městě, kde asi nemá basketbal velkou tradici,“ uvedla po dopoledním tréninku v dějišti šampionátu Ilona Burgrová.

Podobný nezájem provázel turnaj před čtyřmi lety v polské Lodži, kde domácí reprezentace nepostoupila do vyřazovacích bojů a v hledišti se diváci doslova ztráceli.

Naopak před dvěma lety na mistrovství Evropy ve Francii nebo loni při přehlídce nejlepších světových celků v Turecku si pořadatelé stěžovat nemohli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropský šampionát basketbalistek v rumunském Temešváru se hraje prakticky bez diváků

„Tohle je asi nejslabší šampionát, co jsme s holkama zažily. Tribuny jsou prázdné, i když hrají domácí Rumunky a to vám moc nepomůže,“ postěžovala si Michaela Stejskalová. Prázdné hlediště ovšem může být i výhodou pro český tým.

„Nám stačí těch pár našich fanoušků. Alespoň je slyšíme, protože je nepřeřvávají jiní fanoušci,“ dodává Michaela Stejskalová.

Včerejší zápas Rumunska s Francií přilákal do haly postavené v roce 1968 s kapacitou 2200 míst zhruba osm stovek fanoušků. Průběh zápasu je dostal do varu. Češky věří, že v dnešním večeru příznivcům domácí reprezentace k tomu příležitost nedají.

Jestli nastoupí ovšem svěřenkyně trenéra Lubora Blažka v kompletním složení zatím není jisté, Kateřinu Elhotovou a Kateřinu Bartoňovou trápí totiž nachlazení a Tereza Vyoralová si stěžovala na bolesti zad.

Přímý přenos z utkání odvysílá stream Český rozhlas Sport dnes od 19.30 hodin.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme