ME v plavání: Baumrtová si v krátkém bazénu doplavala pro bronz na 100m znak

Česká plavecká neděje Simona Baumrtová vybojovala třetí medaili pro českou výpravu na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve francouzském Chartres. Ve finále závodu na 100 metrů znak doplavala třetí v čase 58,08 sekundy.

Simona Baumrtová už nyní na evropském šampionátu myslí ve svých plánech na OH v Brazílii | Foto: Michal Jurman

Pro nejúspěšnější zástupkyni českého plavání na letošních Hrách v Londýně už je to třetí cenný kov z ME v krátkém bazénu. Předchozí dvě bronzové medaile vybojovala na trati 50 metrů znak.

Nejlepší výkon předvedla Simona Baumrtová už v semifinále. V něm vylepšila český rekord o 48 setin na 57,25 sekundy.

Mistryně Evropy z francouzského Chartres na 50 metrů prsa se rozhodla neútočit na medaili na 200 metrů prsa. V rozplavbách sice byla českým rekordem 2:24,08 sekundy pátá, ale rozhodla se šetřit síly a bolestivé rameno a loket na smíšenou štafetu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít