Medailové skifařské naděje Mirka Knapková a Ondřej Synek dnes zamířily do Londýna

Česká výprava má před olympiádou v Londýně několik očekávaných adeptů na medaile. Mezi největší patří skifaři. Na kanálu v Eton Dorney bude usilovat o cenný kov úřadující mistryně světa Mirka Knapková a šampion z roku 2010 Ondřej Synek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

„Cítím se úplně normálně. Měl bych se cítit nějak jinak?“ Konstatoval bez známky nervozity před odletem Ondřej Synek, který skončil na minulých olympijských hrách v Pekingu druhý.

Při hodnocení svých ambicí byl sice opatrný, zároveň ale připustil, že by rád stříbrnou pozici tentokrát vylepšil. A to znamená jediné - vyhrát! Na zlatou medaili jsou navíc největšími favority právě Synek a Novozélanďan Drysdale.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Mirkou Knapkovou a Ondřejem Synkem mluvil o olympiádě Mirko Vasić

K blížícímu se začátku olympiády pak český skifař se svým typickým humorem prohlásil. „Budu rád, až skončí! Třeba včera jsem byl nakupovat a lidé mi přejou štěstí. Je to super, ale na druhé straně je to takové trošku náročné," prohlásil Ondřej Synek.

Podobné pocity by mohla mít i Mirka Knapková. Ale nemá. „Já asi nejsem taková hvězda jako Ondra, takže mně to zase tak únavné nepřijde," říká česká veslařka, která se zúčastní třetí olympiády.

V Aténách před osmi lety byla čtvrtá, do Pekingu 2008 potom odjížděla jako jedna ze dvou největších adeptek na zlato - skončila ale pátá. Mezi skifařkami se navíc startovní pole od minulých her ještě víc vyrovnalo. Pozice Synka a Knapkové se tak prohodily.

„Před čtyřmi lety jsme byly největší dvě adeptky na titul a u Ondry jich tam bylo šest a tehdy říkal, že z těch šesti mají všichni stejné šance,“ vzpomíná Mirka Knapková.

Olympiáda začne pro oba české elitní veslaře rozjížďkami už v sobotu.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme