Měly jsme chuť hrát a bavit diváky, říká po první výhře basketbalistek na OH Burgrová

České basketbalistky slaví na olympijských hrách první vítězství. Výběr Chorvatska porazily 89:70, a výrazně tak nakročily ke své účasti ve čtvrtfinále. O rozhodující body se v závěru zápasu postarala pivotka Ilona Burgrová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Burgrová se mohla po zápase s Chorvatskem usmívat | Foto: Michal Jurman

S podkošovou hráčkou hájící barvy pražského USK Burgrovou, která zatížila konto soupeřek celkově 19 body, hodnotil první vítězství Češek pod pěti olympijskými kruhy reportér Michal Jurman.

Velká gratulace k první výhře na olympijském turnaji. Až na komentátorské stanoviště bylo po závěrečném klaksonu slyšet, jak vám ze srdcí úlevou padaly kameny. Slyšel jsem dobře?

Určitě. Byl to pro nás jeden ze dvou klíčových zápasů. Myslím si, že skóre o vývoji zápasu nevypovídá, protože průběh byl opravdu dramatický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Ilony Burgrové s Michalem Jurmanem po první výhře na OH v Londýně

Po druhé prohře na turnaji s Tureckem se na vás valila vlna kritiky. Asi nebylo vůbec jednoduché připravit se na tento duel s Chorvatskem…

Přiznám se, že nečtu noviny, nedívám se na televizi a nesleduji nic, protože jediné, co mě zajímá, je můj výkon, potažmo náš týmový výkon. Na zápas s Chorvatkami jsme se připravovaly stejně pečlivě jako na ty předchozí. Prostě nám to teď vyšlo. Hrály jsme dobře, dařila se nám střelba. A to rozhodlo.

Dá se říci, že jste poprvé na olympijském turnaji předvedly týmový výkon?

Zadařilo se více hráčkám. Více jsme si věřily a měly větší chuť hrát basket a pobavit diváky.

Předchozí dva vstupy do zápasů se vám nevydařily. Předpokládám, že jste se na to připravovaly, ale po minutě a půl jste prohrávaly o 7 bodů…

Vstupy do zápasů se nám tady v Londýně vůbec nedaří. Nevím, čím to je. V přípravě i v kvalifikaci se nám začátky utkání dařily skvěle. Díky tomu jsme pak lehce vyhrávaly. Teď se na vítězství strašně nadřeme. Není to z naší strany takový ten lehký basketbal, jak jsou asi diváci zvyklí, ale poslední čtvrtka napověděla, že příští zápas proti Angole bychom mohly předvádět pohlednější basketbal.

Byl to vzhledem k postupovým šancím stěžejní zápas?

Nechci říct stěžejní, protože před sebou máme ještě dva zápasy. S USA a Angolou – alespoň jeden z nich musíme vyhrát, abychom se do další fáze turnaje dostaly. Byl to prostě důležitý zápas.

Američanky vás čekají už v pátek. Jak se na reprízu finále posledního světového šampionátu a svátek basketbalu vy osobně těšíte?

Těším se jako na každý jiný zápas. Prostě to bude tvrdší basketbal, hodně půjde o individuální činnost jednotlivce. Bude potřeba obrany jeden na jednu. Takže bude to jiná obrana a jiný systém. Pro diváky to bude opět zajímavé.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme