Memoriál Luboše Tomíčka nabídne souboj zkušenosti s budoucností

Na stadionu Na Markétě se zítra pojede 46. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Tradiční plochodrážní závod přilákal do Prahy jako každoročně velmi kvalitní a zkušené jezdce, ale také budoucí šampiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plochodrážní jezdci

plochodrážní jezdci | Foto: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha

„Už vloni jsme se snažili stlačit věkovou hranici trochu dolů. Samozřejmě Rafal Okoniewski s naším Pepou Francem to trochu převyšují, ale Pepik je pořád nejlepší pražský závodník a Rafalo už to dvakrát vyhrál,“ říká manažer závodu Pavel Ondrašík.

„Ale trend je teď všude omlazovat a přichází spoustu mladých závodníků, kteří jezdí dobře a nejsou ještě ve světě tak známí. Ale když je předvedeme českému divákovi, tak bude spokojený.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Každý takový závod, kde jedou jezdci Grand Prix, mi dá hrozně moc zkušeností, říká Eduard Krčmář

Tomu se podařilo poskládat vyváženou startovní listinu. Je v ní vedoucí muž evropské tour Rus Emil Sajfutdinov či účastníci světové Grand prix Švéd Andreas Jonsson, Němec Martin Smolinski.

Usiloval i o dvojnásobného mistra světa Američana Grega Hancocka, ale ten se kvůli zranění musel z účasti na Tomíčkově Memoriálu omluvit.

Vedle těchto hvězd se v Praze představí i nastupující generace v čele s teprve šestnáctiletým Britem Robertem Lambertem nebo českým talentem Eduardem Krčmářem

„Každý takový závod, kde jedou jezdci Grand Prix, mi dá hrozně moc zkušeností. Když bych se po startu dostal třeba před Sajfutdinova, tak by to byl super zážitek,“ rozplývá se osmnáctiletý jezdec ze Slaného Eduard Krčmář.

Právě na jeho výkon se mohou diváci těšit. Jeho vzorem je Emil Sajfutdinov od kterého odkoukal i velmi dravý styl, který někdy vede i k hádkám s ostatními jezdci. Zatím má však do svého idolu ještě daleko, alespoň v tom, že na rozdíl od Sajfutdinova se v závodním depu nepopral.

Do 5. místa budu šťastnej, říká Krčmář

„Nikdy jsem se nepopral, ale byl jsem tomu blízko teď ve World Cupu, když mě vyvezl do prken Nilsson ze Švédska. Ale hrozila by velká pokuta, tak jsem se raději uklidnil,“ usmívá se Krčmář.

Tomu rozhodně ani před tak významným závodem jakým je Memoriál Luboše Tomíčka nechybí sebevědomí a tak si dělá zálusk na přední příčky.

„Určitě bych chtěl vyhrát, ale bude to těžký. Kdybych zajel do 5. místa, tak bych byl šťastnej.“

46. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka začne na pražské Markétě v pondělí v 19 hodin a my vás o tom, jak se vedlo Eduardu Krčmářovi i dalším jezdcům, budeme informovat v reportážních vstupech.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme