Memoriál Luboše Tomíčka opanoval úřadující mistr světa Pedersen.

Pětkrát se představil dvaatřicetiletý dánský plochodrážník v základní části závodu, ani jednou nenašel přemožitele. I do finálové jízdy odstartoval nejlépe a už před sebe nikoho nepustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicky Pedersen | Zdroj: ČTK

Nicky Pedersen jel Memoriála Luboše Tomíčka poprvé. Nabídku účastnit se závodu dostal už dvakrát, ale vždy ze zdravotních důvodů musel odříct. "Jsem velmi šťastný, že mi pořadatelé dali možnost tu startovat, když jsem už předtím dvakrát musel odmítnout. Je to mé druhé vítězství v sezóně a to jsem váhal nad tím zda se mám závodu zúčastnit, takže jsem rád, že jsem se rozhodl správně," říkal Pedersen

Letos přitom nezažívá zrovna dobrou sezónu. Nejen, že se mu výsledkově příliš nedaří, ale na jednom závodě Grand Prix se popral s Rusem Sajfutdinovem, na dalším se popálil o výfuk své motorky a nemohl dva týdny vůbec závodit. V Praze však pověst bouřliváka nepotvrdil a skvělé výkony na dráze doplnil úsměvy a parádičkami pro diváky. Těch se na Markétě sešly tři tisícovky a sám Pedersen byl z tohoto počtu překvapen: "Diváci byly výborní a přišlo jich docela dost na to, že byl večer ten fotbal."

Ti co přišli viděli jeden z nejkvalitnějších závodů historie. V nabité konkurenci se poprvé od roku 2000 nevešel do finálové jízdy ani jeden Čech. Nejlepšímu z nich, Luboši Tomíčkovi nejmladšímu, patřila šestá příčka. Pokud bude nová éra Memoriálu jeho dědy tak kvalitní jako letošní ročník, pak se mají příznivci ploché dráhy nač těšit.

Výsledky:

1. Pedersen (Dán.), 2. Watt (Austr.), 3. Walasek (Pol.), 4. Vaculík (SR), 5. Hancock (USA),6. Tomíček (ČR)...10. Dryml (ČR)

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme