Memoriál Luboše Tomíčka ovládl ruský plochodrážník Sajfutdinov

A na pražské Markétě skončil 46. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Závod plochodrážníků vyhrál ruský favorit Emil Sajfutdinov, nejlepší z Čechů byl na čtvrtém místě Václav Milík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plochodrážní jezdci | Foto: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha, Wojta Zavřel

„Ruský jezdec nasbíral v základních jízdách nejvíce bodů a svoji formu potvrdil i ve finále. Od startu svým soupeřům odjel a získal svůj první triumf na Memoriálu Luboše Tomíčka,“ informoval přímo ze stadionu Na Markétě reportér Radiožurnálu Petr Kadeřábek,

Na druhém místě dojel ve finálové jízdě chorvatský závodník Pavlic, třetí příčku obsadil Okoniewski z Polska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Memoriál Luboše Tomíčka ovládl ruský plochodrážník Sajfutdinov

„Alespoň o stupně vítězů se pral až do poslední kola nejlepší z Čechů Václav Milík. Nakonec ale dojel až na čtvrtém místě,“ vrátil se k výkonu českých závodníků Kadeřábek.

V první desítce pak byli ještě tři domácí plochodrážníci. Na 6. místě Krčmář, hned za ním se umístil Kůs a osmou příčku obsadil Holub.

Memoriál Luboše Tomíčka se odvíjel ve velmi rychlém tempu, které organizátoři nasadili s vidinou blížícího se deště. Při finálové jízdě však závodníci dešti stejně neunikli.

Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní závod na ploché dráze v Praze:

1. Sajfutdinov (Rus.), 2. Pavlic (Chorv.), 3. Okoniewski (Pol.), 4. Milík (ČR), 5. Bogdanovs (Lot.), 6. Krčmář, 7. Kůs, 8. Holub (všichni ČR), 9. Lambert (Brit.), 10. Watt (Austr.).

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme