Memoriál Luboše Tomíčka poprvé v novém termínu

V roce 1968 zahynul při plochodrážním závodu Zlatá přilba Luboš Tomíček. Od té doby se každým rokem konal - vždy den po pardubickém závodu - jeho memoriál na pražské Markétě. Letos se poprvé pojede ve zcela jiném termínu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plochá dráha
Přehrát

00:00 / 00:00

Memoriál Luboše Tomíčka poprvé v novém termínu

41.ročník Memoriálu Luboše Tomíčka se letos pojede v sobotu 5.září, tedy ještě před Zlatou přilbou. "Pochopitelně Memoriál Luboše Tomíčka je druhým nejstarším závodem v České republice a za ty léta si vydobyl už takového významu v tom svém postavení, že se tak trošku za Zlatou přilbou ztrácel. Proto jsme využili nabídky Městské části Prahy 6 a povýšili jsme tento závod na dny oslav MČ Prahy 6 a přesunuli jsme ho jako samostatný závod, jako celostátní akci," říká Petr Ondrašík ředitel závodu.

Zajímavá startovní listina

Memoriál se jede jako pocta bývalému českému závodníkovi, který v roce 1968 zahynul při Zlaté přilbě. A byl vždy velmi kvalitně obsazen jezdci ze světové špičky. To potvrzuje i startovní listina letošního ročníku.

"Uvidíme na startu úřadujícího mistra světa Nicky Pedersena, uvidíme novopečeného mistra Evropy Gafurova, ale uvidíme i nejrychlejšího muže Markéty Grega Hancocka, držitele rekordu. Nebudou chybět ani předchozí vítězové jako Grzegorz Walasek, Matěj Ferjan. Ale budou tady Australané, Angličané. Mám za to, že je to jeden z nejlépe obsazených Tomíčkových memoriálů za poslední léta," konstatuje Petr Ondrašík.

A to museli organizátoři odmítnout například trojnásobného vítěze Zlaté přilby Leigha Adamse, který s potvrzením účasti tak dlouho váhal, až se do startovní listiny nevešel. Mezi šestnácti jezdci bude mít samozřejmě zastoupení i česká plochá dráha. "Vzhledem k tomu, že jsme chtěli dát prostor srovnání mezinárodní konkurence, tak jsme trošku omezili počet českých závodníků oproti minulosti. V současné době jsou tam pouze tři jezdci České republiky. Je mezi nimi především Aleš Dryml, Adrian Rymel, uvidíme na startu i nejmladšího Luboše Tomíčka," uvádí Petr Ondrašík.

Nejmladší z rodu Tomíčků

Luboš Tomíček nejmladší si účast v závodu, který nese jméno jeho dědy nemůže nechat ujít a samozřejmě má o motivaci navíc: "Pokaždé říkám, že jako pro ostatní závodníky je to volný otevřený závod. Já k tomu přistupuji jako k něčemu víc. Je to rodinná tradice, je to závod na počest mého dědy. Je to zvláštní, když startuji ve startovce memoriálu Luboše Tomíčka se svým jménem. Letošní sezóna nepatří mezi mé vydařené. Letos se mi nedaří od začátku března, až do teď se hodně trápím. Hodně pracuji na tom, aby se to změnilo a doufám, že by třeba mohl být ten přelomový závod právě sobota."

Závod startuje v 18 hodin. Už od 10-ti však bude na stadionu Markéta probíhat akce Den Moto, kde se momo jiné exhibičně představí i americká obdoba ploché dráhy, tedy Flat track na motocyklech Harley. Pokud by se Memoriál Luboše Tomíčka protáhl, jsou organizátoři připravení na velkoplošné obrazovce informovat fotbalové příznivce o průběhu kvalifikačního utkání Česko - Slovensko.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme