Memoriál Luboše Tomíčka už příští pondělí

Plochodrážní stadion Markéta se chystá na tradiční Memoriál Luboše Tomíčka. Jeho už 42. ročník se uskuteční v pondělí 6. září a ve startovní listině nechybí ani tentokrát velká jména světové ploché dráhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha (ilustrační foto) | Foto: Zlatá přilba

Vysoko nad všemi ční jméno loňského vítěze a trojnásobného mistra světa Nickyho Pedersena. Dánský jezdec ale rozhodně nebude jedinou zahraniční akvizicí. Vždyť na Markétě bude vlát jedenáct státních vlajek znázorňujících počet zastoupených států.

Představí se například Rus Gafurov, Maďar Ferjan, Australan Doyle, Němec Hafenbrock a další. Například i takřka jistý letošní mistr světa na dlouhé ploché dráze Fin Kylmaekorpi. Zkrátka o pražský závod je mezi jezdci velký zájem, a tak na čekací listině zůstávají i takové hvězdy jako Polák Gregorz Walasek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Memoriál Luboše Tomíčka už příští pondělí

„Jezdců na čekací listině je pochopitelně víc. Dali jsme možnost všem federacím, které dělají plochou dráhu, aby sem poslali své nejlepší zástupce. Chceme tady mít velké mezinárodní zastoupení a nechceme dávat příležitost jen závodníkům z jednoho státu. Víme, že Poláci v současné době hrají prim, ale nechceme z toho dělat polské mistrovství," říká ředitel závodu Petr Ondrašík.

Útočit budou i Češi

Samozřejmě, že ve startovní listině nebudou chybět ani domácí jezdci v čele s Lubošem Tomíčkem nejmladším, který bude chtít na memoriálu svého dědy dát zapomenout na nepříliš vydařenou sezónu.

Největší českou nadějí na výraznější úspěch ale bude Matěj Kůs, který po problémech s motorem v průběhu sezóny se před memoriálem dostává do výborné formy.

„Těším, se, je to závod před domácím publikem. Už mi do konce sezóny nezbývá moc závodů, o to víc si je užívám, abych strávil zimu s dobrým pocitem. Já budu spokojený, když bude bedna, ale to se uvidí," věří Matěj Kůs.

České barvy budou v závodě hájit ještě Josef Franc a také Zdeněk Simota. Ten bude mít nabitý program, když v sobotu pojede jako jediný z našich jezdců finále mistrovstvíEvropy a v pondělí se už postaví na start pražského závodu.

„Je to pěkný a tradiční závod, vždycky se konal po Zlaté přilbě. Budu se snažit udělat co nejlepší výsledek. Uvidíme, jak se bude dařit," říká Zdeněk Simota.
42.ročník Memoriálu Luboše Tomíčka startuje v pondělí 6. září v 19 hodin. Celé předcházející odpoledne bude na stadionu na Markétě připraven doprovodný program zaměřený na bezpečnost na silnicích.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme