Memoriálu Luboše Tomíčka se zúčastní tři Češi

Po čtyřiceti letech se poprvé pojede plochodrážní závod Memoriál Luboše Tomíčka jindy než den po Zlaté přilbě. Změna termínu prospěla startovní listině. Večer se na Markétě představí i úřadující mistr světa Dán Nicky Pedersen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha (ilustrační foto) | Foto: Zlatá přilba

Závod se koná už po 41. a jezdí se na počest českého závodníka Luboše Tomíčka, který tragicky zahynul v roce 1968 při pardubické Zlaté přilbě. V nabité startovní listině nechybí ani letos jméno jeho vnuka Luboše Tomíčka nejmladšího.

"Pokaždé říkám, že pro ostatní závodníky je to volný, otevřený závod, tak já k tomu přistupuji, jako k něčemu víc, protože je to vlastně rodinná tradice. Je to vlastně závod na počest mého dědy, takže je to takové zvláštní když startuji ve startovce Memoriálu Luboše Tomíčka se svým jménem. Já k tomu přistupuji jako k něčemu zvláštnímu a vždycky se tam snažím podat co nejlepší výsledek," říká Luboš Tomíček, který stejně jako všech šestnáct jezdců, si musí zvykat na novinku v termínu konání nejstaršího motoristického závodu v Praze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Memoriál Luboše Tomíčka

"Já jsem docela zvědavý jak na to zareagují diváci, jestli přijde hodně lidí nebo ne. Je to určitě lepší co se týká startovní listiny, protože často závodníci slíbili účast v pondělí po Zlaté přilbě a nakonec nepřijeli. Protože buď měli třeba nějaké zdravotní problémy nebo se jim to časově nehodilo nebo už byli prostě unavení. Teď vlastně přijedou speciálně na tenhle závod, takže jsem zvědavý jaká bude odezva," říká Luboš Tomíček nejmladší.

V startovní listině najdeme vedla Luboše Tomíčka ještě dva Čechy, Aleše Drymla a Adriana Rymela. Zbytek startovního pole tvoří zahraniční jezdci v čele s úřadujícím mistrem světa Dánem Pedersenem, mistrem Evropy Rusem Gafurovem nebo účastníkem všech ročníků Grand Prix Američanem Hancockem. Závod startuje na břevnovském stadionu v 18 hodin.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme