Mezi bikery se mu nevedlo, tak Tomáš Paprstka ukazuje formu v cyklokrosu

Velmi dobrou formu potvrdil v úvodu cyklokrosové sezóny kolínský Tomáš Paprstka. Jezdec týmu Remerx Merida nedal nikomu ze svých soupeřů v Milovicích šanci, na startu se všem vzdálil a v cíli zvítězil před Lubomírem Petrušem a Vojtěchem Niplem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Paprstka v cílové "rovince" milovického závodu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Na závodě v Milovicích jste ukázal výbornou formu, soupeřům jste ujel už na začátku. Vidíte původ úspěchu v letní přípravě?

Sezona začala skvěle. Připravoval jsem se na konec sezony mezi bikery, kde jsem chtěl uspět na MS. Nakonec jsem tam nejel, nedostal jsem se do nominace. Docela mě to mrzelo, takže formu, která tam měla být, jsme přenesli na cyklokros. A začátek vypadá skvěle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Paprstka využil formu z přípravy pro horská kola, vyhrál cyklokrosový závod v Milovicích

Když to na horských kolech nevyšlo, měl jste o to větší motivaci?

Když nemůže člověk jet někam na závody, mrzí ho to. O to víc se chce prosadity, aby ti lidé věděli, že na ten závod měl. Teď to vychází. Potvrzuje se, že jsem tu formu měl.

V loňské sezoně jste jako vítěz domácího poháru nevyhrál jediný závod. Co to znamenalo pro přípravu na sezonu, která běží teď?

Loňská sezona mi vůbec nevyšla. První závod jsem těžko dokončoval, protože jsem měl defekt. Navíc mě chytla záda a těžko jsem se z toho sbíral. Dneska je to úplně obráceně.

Jak vnímáte konkurenci, která letos v terénu na domácí scéně je?

Je to trošku slabší, protože Michael Boroš odešel do Begie. Myslím, že bychom bojovali spolu.

Jak dál bude probíhat sezona? Zmínil jste, že vás čeká pauza.

Bude to simulování vysokohorské přípravy, ale budu spát doma a nebudu nikam cestovat. Nebudu jezdit tak těžké tréninky, aby tělo pořádně regenerovalo.

Jde o spaní v normálním stanu, jen je malinko upravený. O pár procent to zvýší výkonnost, těch pár procent může být rozhodujících.

Tomáš Paprstka (uprostřed) na stupních vítězů v Milovicích | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme