Mezi Vettelem a Alonsem se v Brazílii rozhodne o mistru světa formule 1

Velkou cenou Brazílie vyvrcholí v neděli letošní sezona formule1. A bezesporu to bude vrchol šampionátu se vším všudy. Půjde totiž o titul mistra světa, na který stále pomýšlí dvojice Sebastian Vettel a Fernando Alonso. Navíc se bude podruhé na okruhu Interlagos loučit s kariérou Michael Schumacher.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebastian Vettel během kvalifikace na Velkou cenu Japonska | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý Vettel z mistrovské stáje Red Bull má před startem závodu lepší výchozí pozici. V hodnocení mistrovství světa má na Španěla Alonsa náskok 13 bodů. Německý jezdec útočí v celkovém pořadí na vítězný hattrick, kterým by napodobil kolegy Schumachera a Fangia.

Navíc má šanci stát se nejmladším trojnásobným mistrem světa v historii. „Ve prospěch Sebastiana Vettela hrálo to, že po letní přestávce přišel Red Bull s naprosto špičkovým vozem, který byl někdy o více než půl vteřiny rychlejší než konkurence a zdá se, že si Red Bull s Vettelem dokážou udržet tuto formu až do závodu v Brazílii,“ říká komentátor formule 1 Tomáš Richter.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní sezóna formule 1 je vyrovnaná až do posledního závodu

Ani Alonso ale není bez šance. „Samotný Alonso řekl, že nemohou očekávat zázrak, ža auto, které ztrácelo v USA 0,4 sekundy na startu, bude zničehonic o pár dní v Brazílii rychlejší. V každém případě šance jsou. Red Bull trápí nespolehlivost a za druhé se čeká špatné počasí, a tak může být ze závodu ‚ruská ruleta‘ a minimálně hodně nepředvídatelné výsledky,“ pokračuje Richter.

První trénink v Interlagosu napověděl, že může Alonsovi a Ferrari pomoci McLaren, protože v Brazílii je McLaren o kousek rychlejší než Red Bull. Úvodní tréninkové jízdy vyhrál Hamilton před Vettelem. Alonso pak ztratil na Vettela pouhou čtvrtsekundu.

Pozornost je upřena i na odcházející legendu Michaela Schumachera, který se po šesti letech bude znovu loučit s kariérou pilota formule 1. A znovu právě na okruhu v Brazílii.

„Přiznejme si to, že se po svém návratu nedokázal plnohodnotně vrátit. On za to až tak sám nemůže, protože Mercedes mu po celá tři léta nedokázal postavit dobré auto a Michael Schumacher je sám se svou prací spokojen. A protože už má i zkušenosti s odcházením, tak řekl, že toto odcházení bude méně emotivní,“ dodává Tomáš Richter.

Jakub Kanta, Petr Král, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme