Miami 15. výhrou překonalo v NBA klubový rekord v počtu vítězství v řadě

Basketbalisté úřadujícího šampiona z Miami porazili v nočním utkání NBA Minnesotu na její palubovce 97:81 a posunuli klubový rekord na patnáct vítězství za sebou. New York předvedl v zápase s Clevelandem parádní obrat, když smazal ztrátu 22 bodů a vyhrál 102:97, přestože ve druhé čtvrtině musel ze hry kvůli zranění kolene odstoupit Carmelo Anthony.

Miami Heat guard Ray Allen (L) drives to the basket past San Antonio Spurs guard Gary Neal during their NBA basketball game at the American Airlines Arena in Miami, Florida, November 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Miami po většinu utkání vedlo, ale Timberwolves se nechtěli s prohrou smířit a ještě na začátku poslední části se drželi na dostřel. Osm minut před koncem ale J. J. Barea fauloval Raye Allena a rozhodčí ho vyloučili.

Za protesty pak dostal technickou chybu i trenér Minnesoty Adelman a hosté nasadili k rozhodující šňůře 16:5. Tahounem Heat byl s 32 body a 10 asistencemi Dwyane Wade, za domácí zaznamenal Derick Williams 25 bodů a 10 doskoků.

To hráči Clevelandu měli snový úvod na svém hřišti proti Knicks, když trefili 22 z prvních 27 střel z pole, a tak v 17. minutě vedli už 52:30. Krátce poté odstoupil Anthony, ale New York za vítězstvím táhl náhradník Amare Stoudemire (nejen on, protože lavička nastřílela celkem 70 bodů) autor 22 z nich.

Milwaukee na své palubovce zdolalo Utah 109:108 po prodloužení. Prohru v normální hrací době odvrátil trojkou osm vteřin před koncem domácí Brandon Jennings, který dohromady nastřílel 20 bodů a přidal 17 asistencí.