Michal Jurman: Ve vodách ŽBL chybí nová dravá ryba

Už osm let čeká fanoušek českého ženského basketbalu na to, až se proti sobě ve finále domácí soutěže postaví jiné dva týmy než pražský USK a brněnské Frisco. Před dnešním startem boje o mistrovský titul musí podobný fanoušek jen smutně konstatovat, že se jeho čekání ještě minimálně o další rok prodlouží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráčky ZVVZ USK Praha | Foto: www. uskbasketbalpraha.cz

Není to tak dávno, co si suverénně klestil cestu domácí soutěží, ale i basketbalovou Evropou brněnský klub. Tato léta jsou už minulostí. Dominanci jihomoravského celku mezi tím stejně efektivně nahradil ten z pražské Folimanky, tedy ZVVZ USK.

I tak si ale Brno drží poměrně jednoduše roli toho druhého v řadě. Toho, za kterým, co se kvality týká, dlouho, dlouho nikde nikdo… A právě v tom vězí současná potíž českého ženského basketbalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve finále Ženské basketbalové ligy se už poosmé za sebou utkají hráčky ZVVZ USK Praha a Friska Imos Brno

Jak USK, tak Frisco prošly do semifinále nejjednodušší možnou cestou, tedy třízápasovým vítězstvím nad semifinálovými soupeři. Konkurence v podobě takříkajíc alespoň ‚třetího do party‘ zkrátka stále neexistuje. Mrzí to o to víc, že drtivou většinu české ženské basketbalové reprezentace tvoří hráčky právě z USK nebo Friska.

Na domácí scéně tak chtě nechtě musí těmto basketbalistkám chybět výraznější konkurence, i když na mezinárodním poli to zatím není na výsledcích znát. Vizitka vicemistryň světa je ale něco, co v červnové kvalifikaci české reprezentaci účast na OH nezaručí.

Dravá rybka, která by pročistila stojaté vody ženské basketbalové ligy, by se prostě s výhledem do budoucna hodila. Před dnešním startem finálové série ji ale budete hledat stále marně.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme