Micka trénuje s nejlepšími. První týdny jsem plaval na úrovni holek, chválí přesun do Itálie

Čeští plavci na olympijských hrách v Riu propadli, ani jeden z nich se nedostal do elitní desítky. Proto se ti nejlepší z nich rozhodli pro velké změny v přípravě a chtějí trénovat v zahraničí. Třeba Jan Micka se zrovna vrátil z Itálie, kde se připravuje se skupinou světových šampionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plavec Jan Micka | Zdroj: Reuters

„Máme tam osmidráhový bazén, který je vyloženě jen pro oddíl a pro tým. Nikdo jiný tam není a neplave mezi námi veřejnost. Proto je to skvělé,“ nemůže si vynachválit Itálii plavec Jan Micka.

Když se vrátil do Prahy, plaval v jedné dráze, zatímco vpravo vedle něj se koupala školka, a i tím si český plavec rychle si připomněl, proč za italským týmem vůbec odjel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Doma se mu rekreační plavci pletli do dráhy, v Itálii má Jan Micka bazén pro sebe a ostatní profesionály

„Člověk tam může mít kužely a lidi stejně lezou do dráhy. Člověk plave delfína a lidi mu začnou nadávat, že plaveme špatně, obráceně a dohadují se s námi, že si budou stěžovat. Takové problémy tu kolikrát zažíváme, takže těm Italům závidím,“ srovnává.

Na olympijských hrách v Riu byl kraulař Micka jako nejlepší Čech dvanáctý, v tuzemských bazénech dohmátne vždy jako první, ale teď je v týmu s muži, co si z Brazílie odvezli na jeho trati zlatou a bronzovou medaili.

„Největší nezvyk byl, když mi všichni ujížděli. První dva týdny jsem plaval na úrovni holek, to bylo hodně nepříjemný a byl jsem hodně nervózní. Teď se v bazénu cítím líp, lehce, uvolněně. Časy, které jsem plaval teď na začátku sezony, obvykle plavu až na konci sezony.“

"Jestli chci závodit s nejlepšími, musím s nimi trénovat"

První závody ho sice čekají až v březnu, ale tréninkové časy jsou prý slibné a zatím to vypadá, že příprava v zahraničí byla správným krokem.

Podobný chce udělat také Barbora Závadová, která se chystá do Austrálie a v tomto smyslu i po nedávném vítězství v anketě Plavec roku připomínala slova svého trenéra Jaroslava Strnada. „Zná to tu x let a ví, jaké to tady a jaké to tu bude. Vždycky říkal, že jestli chci závodit s nejlepšími, musím s nimi trénovat.“

Možná se nová příprava projeví už na letním světovém šampionátu v Maďarsku, ale především chtějí Micka i Závadová, aby to vedlo k úspěchu na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme