Miliardář Bakala má další cyklistický tým, jeho členkou je i Sáblíková

Mají na co si vzpomenou a po čem jiní jejich vrstevníci a soupeři mnohdy jenom touží. Cyklisté nově vzniklého týmu Etixx-iHned, který patří do Kontinentální kategorie, si mohou užívat stejný komfort jako třeba Mark Cavendish.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková a Zdeněk Bakala při představení nového cyklistického týmu Etixx-iHned | Zdroj: ČTK

Důvod to má vcelku jednoduchý - obě stáje spojuje jméno majitele, kterým je miliardář Zdeněk Bakala.

Jindy útulná hospůdka byla nacpaná novináři. Na barových stoličkách se sedly místo sedátek a cyklistickými pedály místo opěrek na nohy, se vrtěli převážně vyjukaní závodníci.

"Ta spolupráce bude hodně těsná. Je to to nejdůležitější, jinak bychom si ty peníze raději měli nechat v kapse. Ten tým nás stojí také spoustu úsilí. Chceme klukům dát to nejlepší. Mají svůj autobus, kamion, auta, skoro stejný materiál jako my. Všechno je připravené, jim zbývá jen opřít se do pedálů," popsal sportovní ředitel týmu Omega-Pharma - QuickStep Patrick Lefevre, jak úzce provázaný bude s jeho týmem nový celek Etixx-iHned.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miliardář Zdeněk Bakala má nový cyklistický tým Etixx-iHned

"Je to zvláštní pocit, jsou to osobnosti, mají pod sebou nejlepší cyklisty světa. Jsem rád, že jsem se do tohoto prostředí dostal, a hodlám toho maximálně využít," říká mistr České republiky do 23 let Karel Hník.

Stejně jako další maximálně třiadvacetiletí spolujezdci si zatrénoval na dvou soustředěních i s bývalými mistry světa Markem Cavendishem a Tomem Boonenem, ale i Zdeňkem Štybarem a dalšími hvězdami.

"Bylo to úžasné. Potkávat se s esy jako Mark Cavendish, Tom Boonen je zážitek skoro na celý život, moc si toho vážím," pochvaloval si Karel Hník.

Sáblíková by si na Cavendishe troufla jedině na bruslích

Ale ještě díky jinému taháku bude tým Etixx-iHned patřit mezi velmi sledované. I když jen pro nemnoho závodů v roce.

"Letos jsme domluvení na jednom až třech závodech, uvidíme, jak to budu schopná časově zvládat," říká Martina Sáblíková.

Ano, stáj angažovala i dvojnásobnou olympijskou vítězku v rychlobruslení, která hodlá pod vedením sportovního ředitele René Andrleho a s využitím zázemí silného týmu vylepšit hlavně časovku, ve které by mohla vynikat.

A že by si třeba domluvila dvojboj dejme tomu letmou dvoustovku na kole a tři ovály na bruslích proti Marku Cavendishovi?

"Myslím, že bych si připadala, jako když jsem se na tom kole zastavila. Myslím, že bych proti němu neměla žádnou šanci, byl by to hrozný trapas. Možná na bruslích, i když nevím, jestli na nich někdy stál," smála se česká rychlobruslařská hvězda.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme