Mirka Knapková vše podřizuje olympiádě v Londýně

Nadšenec, který by rád viděl na vlastní oči souboj nejlepších dvou českých veslařek Mirky Knapkové a Jitky Antošové měl až dosud v letošní sezóně smůlu. Tou zatím jedinou příležitostí byl úvodní závod Světového poháru v Mnichově, kde obě naše skifařky jely ve finále. Od té doby se chudé vzájemné skóre nepohnulo a nic na tom nezmění ani probíhající mistrovství republiky v Račicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Knapková a Tomáš Kacovský ve studiu RW | Foto: ČRo Radio Wave

Zatímco Jitka Antošová se teď zajímá hlavně o to, aby se svojí mladší sestrou Lenkou našla společné noty na dvojskifu, tedy v disciplíně, ve které budou za pár dní startovat i na Světovém poháru v Luzernu, Mirka Knapková namísto do Račic zamířila na regatu v anglickém Henley.

„Protože jako cíl mám olympiádu v Londýně, tak to je můj horizont,“ říká závodnice, která na regatě v Henley obhajuje loňské prvenství a která doufá, že výsledek jí dá alespoň dílčí odpověď na otázku, zda už se povedlo beze zbytku vyretušovat tréninkové manko způsobené zdravotními komplikacemi na startu letošní sezóny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka o Mirce Knapkové

„Ta forma není úplně optimální, ale vzhledem k okolnostem není úplně špatná. Uvidíme, jak bude probíhat příprava a jak se mi podaří dohnat manko z úvodu sezony.“

V jedné věci má ale Mirka Knapková jasno: To nejdůležitější čeká ji a všechny ostatní na začátku září, protože světový šampion ve Slovinsku bude zároveň také olympijskou kvalifikací.

„V mé disciplíně musím skončit do devátého místa, abych se kvalifikovala do Londýna. V podstatě každá posádka to má trošku jinak, ale plus minus je to kolem devátého a desátého místa.“

Pro pořádek dodejme, že vedení veslařského svazu nemělo námitek proti pozvánce Mirky Knapkové do Anglie a její absenci v Račicích. S organizátory souběžně pořádané regaty totiž potřebuje být zadobře, aby mělo reálnou naději, že i s jejich pomocí přiláká v nejbližší době anglické veslaře na start populárních pražských Primátorek.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme