Mirko Vasić: Ve světě nejlepší, v Česku nedoceněný házenkář Filip Jícha

Filipa Jíchu zvolili fanoušci respektovaného serveru Handball Planet nejlepším hráčem roku 2012. Navíc, český reprezentant může získat stejně znějící titul i v prestižní odborné anketě Mezinárodní házenkářské federace. Jen odpovídající domácí ocenění delší dobu chybí, například v anketě Sportovec roku se Jícha nevešel ani do nejlepší desítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Známý házenkář Filip Jícha | Foto: Šárka Ševčíková

V olympijském roce se to asi dalo čekat. Přesto... Jícha hraje ve špičkovém klubu - německém Kielu, se kterým získal všechny velké trofeje včetně té pro vítěze Ligy mistrů.

V zemi našich západních sousedů patří ke známým osobnostem, když přijel v říjnu na oficiální návštěvu Česka německý prezident, Filip Jícha byl mezi pozvanými na slavnostní oběd. A Joachim Gauck ho při podávání rukou poznal. I to dokládá, že český házenkář rozhodně není lokální hvězdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mirko Vasić se zamyslel nad tím, proč má házenkář Filip Jícha úplně jiné postavení v českém sportu než v tom zahraničním

Jediná zklamání zažil v tomto roce vlastně jen s reprezentaci. Na evropském šampionátu skončil v lednu národní tým už po základní skupině a následně neuspěl ani v baráži o postup na mistrovství světa, na olympiádu se nekvalifikoval.

A tady je možná ten největší problém. Filip Jícha je jasným lídrem mužstva, ostatní na něj spolehají, a pokud se nedaří, hodně lidí jako první hodnotí a kritizuje jeho výkony. A obrázek si pak udělá třeba i podle jediného zápasu, bez celkového pohledu na sezónu.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme