Miroslav Augustin: Čtvrté místo Emmons rozhodně není zklamáním

Uplést na sebe bič. Ve sportovním prostředí, ale nejen tam situace, kdy si sami nějakým svým výkonem či činem zvednete laťku pořádně vysoko. Své o tom ví i jedna členka české olympijské výpravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012. Sportovní střelba, vzduchová puška ženy, 28. července. Kateřina Emmons vybojovala čtvrté místo | Foto: ČTK/AP

„Až čtvrtá? Moc jí to teda nevyšlo... Zklamání... Čekali jsme víc...“ Jen samotná Kateřina Emmons může říci, kolik lidí jí tato slova řeklo přímo do očí, ale podobné komentáře nebyly daleko od jejích uší rozhodně ojedinělé.

Ano, je fakt, že ve srovnání s olympijským Pekingem se plzeňská rodačka ve své parádní disciplíně o tři místa zhoršila. Zhoršila, ale nepropadla. Každý její výsledek přece není možné srovnávat jen s neopakovatelným pekingským vystoupením.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Augustin hodnotí ve svém fejetonu čtvrté místo Kateřiny Emmons ve vzduchové pušce

Vždyť úspěch nepřichází jen díky připravenosti, ale potřebujete k němu třeba i kus obyčejného štěstí. V Číně ho Emmons měla, v Londýně ji trochu obešlo, ale čtvrté místo v disciplíně, kde na šanci povyskočit na stupně vítězů čeká minimálně 10 - 15 soupeřů, vynikajícím výsledkem bezesporu je.

Jen tak na okraj, vy kritikové a nespokojenci, kolik z vás může o sobě říci, že v některém oboru lidské činnosti jste čtvrtí na světě?

Miroslav Augustin 1, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme