Miroslav Augustin: Kajakář Štěrba zažil hollywoodský příběh s happy-endem

Někdy jsi nahoře, někdy dole. Tyto situace zažil každý z nás, ale málokdo v tak krátkém časovém úseku jako jeden český olympionik, rychlostní kanoista Jan Štěrba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzová posádka čtyřkajaku po vyhlášení na OH v Londýně | Foto: Jaroslav Plašil

Určitě každý z účastníků londýnských her se musel poprat v přípravném období s nějakými potížemi. Někoho trápily nemoci či zranění, jiní museli řešit osobní trable. S problémy Jana Štěrby se to však srovnávat nedá.

V květnu ho museli málem křísit, když se dozvěděl, že měl pozitivní dopingový nález a pochopitelně ihned následoval i trest - zastavení závodní činnosti. Před olympiádou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fejeton Miroslava Augustina přirovnává oylmpijský příběh Jana Štěrby k hollywoodskému příběhu se šťastným koncem

Někdo jiný by si možná koupil provaz a skobu do zdi, ale kajakář se rozhodl bojovat. Bojovat za své očištění a start v Londýně.

Dny ubíhaly, sportovci celého světa si už začali rozdělovat olympijské kovy a Štěrba stál pořád takříkajíc v autu. Kdyby byly závody rychlostních kanoistů na programu během prvního soutěžního týdne, mohl se na ně maximálně dívat, ale nakonec svůj boj u Sportovního arbitrážního soudu vyhrál.

Vrátil se do posádky a včera si mohl po dlouhé době místo vztekem zakřičet radostí. Během uplynulých čtyřiadvaceti hodin se s olympijskou medailí nově pomazlilo více než sto sportovců. Tak dole jako český kajakář však určitě nikdo z nich před několka dny nebyl.

Miroslav Augustin 1, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme