Miroslav Augustin: Kajakářku Hilgertovou věk nezastavil

Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem londýnské olympiády činí neuvěřitelných 58 let. Věk se přitom často zmiňuje v souvislosti se sportovcem, přesněji sportovkyní, která se chystá na své šesté olympijské vystoupení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová se připravuje na své už šesté olympijské hry (ilustrační foto) | Foto: Jiří Prskavec

Znáte film Muži nestárnou? Jde o starou českou komedii, v níž se do hlavního hrdiny ztvárněného neopakovatelným Janem Pivcem postupně zamilují ženy tří generací jedné rodiny.

Pokud by se nějaký český režisér chystal natočit snímek ze současnosti Ženy nestárnou, mohla by ho inspirovat Štěpánka Hilgertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Hilgertová se v Londýně potká mimo jiné i s dcerou své někdejší soupeřky

Na dvojnásobnou olympijskou vítězku čeká v Londýně už šestý olympijský start. K postupu z kvalifikace potřebuje čtyřiačtyřicetiletá vodní slalomářka porazit minimálně šest z dvaceti soupeřek.

Bude mezi nimi i osmnáctiletá Jessica Foxová z Austrálie. Její matku Hilgertová velice dobře zná. Stála s ní totiž na stupních vítězů na olympijských hrách v Atlantě.

Kdyby se české reprezentantky týkal i slavnostní ceremoniál v Londýně a byla tam také dcera její kdysi velké soupeřky, určitě by jí to nevadilo. A už vůbec by neřešila věkový rozdíl.

Miroslav Augustin 1, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme