Miroslav Augustin: ‚Mladé sporty‘ mají své místo v programu OH

Olympijská sportoviště včera neosiřela, soutěžilo se hned v sedmnácti odvětvích, ale pokud chtěli čeští sportovci povzbudit své kamarády z výpravy, měli před večerním atletickým blokem jedinou možnost. Posadit se do hlediště areálu pro BMX.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aneta Hladíková (uprostřed) v semifinálové jízdě

Aneta Hladíková (uprostřed) v semifinálové jízdě | Zdroj: ČTK

Při vší úctě ke znalostem běžného českého sportovního fanouška, špičkové jezdce bikrosu a jeho pravidla vám na požádání lidově řečeno vysype z rukávu málokdo. Většina dotázaných se spíš zamyslí nad tím, zda takové odvětví na olympijské hry vůbec patří.

Podobné pochybnosti panují třeba i u skoků na trampolíně, taekwonda, jiný kroutí hlavou nad synchronizovaným plaváním. Skutečností je, že z takzvaných mladých sportů uspěly z pohledu zájmu fandů nejvíce závody na horských kolech a hlavně plážový volejbal, který se zařadil mezi vůbec nejatraktivnější a nejsledovanější olympijská odvětví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fejeton Miroslava Augustina

Plné hlediště však bylo i na zmiňovaném bikrosu, což je jeden z argumentů, proč podobné, pro někoho exotické sporty, na hrách nechat. A druhým je větší pestrost soutěžního programu. Vždyť i atleti by přece mohli mít jen jednu běžeckou, jednu skokanskou a jednu vrhačskou disciplínu.

Umíte si představit Barboru Špotákovou místo v oštěpařském v kladivářském sektoru?

Miroslav Augustin, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme