Místo hole vlastní nohy, místo branek jamky. Fotbalgolf, to je zábava v kopačkách

Fotbal a golf jsou na první pohled zcela odlišné sporty. Existuje ale kombinace těchto dvou odvětví. Jmenuje se fotbalgolf a jeho cílem je projít travnatou louku s 18 jamkami s co možná nejnižším hendikepem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S Janem Reinem a provozním manažerem Romanem Fišerem si vyzkoušel fotbalgolf redaktor David Nyč | Foto: David Nyč

Pravidla fotbalgolfu jsou téměř totožná s těmi, jaká má jeho slavnější a tradičnější předchůdce. Největším rozdílem je, že hráč nemá k dispozici hůl a míček, ale pomáhá si vlastní nohou, kopačkami a klasickým nafouknutým balonem.

„Převzali jsme prvky z golfu i minigolfu. Na každé jamce máme určitý par. Na hřišti jsou třeba čtyřparové či šestiparové jamky,“ doplňuje provozní manažer areálu v Rumburku Roman Fišer. Právě u města ve Šluknovském výběžku se nachází první české certifikované hřiště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalgolf je hlavně oddechovou aktivitou, říká Roman Fišer, provozní manažer hřiště v Šumperku

Slabší technici, kteří si s míčem rozumí méně, než by si přáli, se obávat nemusí. Šikovnost je samozřejmě výhodou, ovšem tak jako u golfu i u fotbalgolfu rozhoduje o úspěchu především hlava.

„Často i kopyta, co do míče neumí kopnout, jsou ve výsledku úspěšnější, protože u hry přemýšlí méně,“ usmívá se Jan Rein, další propagátor mladého sportu, se kterým začali jako první ve Skandinávii.

Postupnými kopy se hráči snaží dostat na green, kde je však místo jamky vyhloubená spíše jáma. Na fairwayi v rumburském areálu přitom vše stěžují různé překážky, vedle pak číhá les a taky jezírko.

Pro ty, jejichž balon skončí uprostřed hladiny, je připravená loďka. „Můžou tak s přítelkyní strávit chvíli romantiky, než si pro něj dopádlují,“ potvrzuje Roman Fišer, že fotbalgolf je především oddechovou aktivitou.

Muži a ženy kopou společně

A právě kvůli rekreační povaze hry se základna fotbalgolfu stále rozšiřuje. Vize vedení České fotbalgolfové asociace je mít do pěti let sto tisíc členů.

„Fotbalgolf je takový, že chytne i ženy. Naše přítelkyně i partnerky tráví čas s námi. Je to o příjemné procházce. Na hřišti můžeme být dvě tři hodiny, posedět si, popovídat si. U fotbalu si to neumím představit a u golfu, kde se hráč musí soustředit, taky ne,“ srovnává Roman Fišer.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme