Místopředseda ČOV Dvořák: Je třeba najít stabilní zdroj financování

Z londýnské olympiády se vrací většina úspěšné výpravy, která dohromady získala deset medailí. To je nejlepší český výsledek od Atlanty 1996, ale do budoucna to signalizovat vzrůstající trend nemusí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Development team - František Dvořák | Foto: Martin Malý (ČOV)

"I při podfinancování českého sportu jsou ty výsledky dobré, ale do budoucna je určitě třeba najít stabilní zdroj financování, především základny mládeže a jejich trenérů," řekl ve vysílání Radiožurnálu místopředseda Českého olympijského výboru pro sport a šéf londýnské výpravy František Dvořák.

Ten přiletí zpět do Prahy prvním speciálem společně třeba se členy bronzového čtyřkajaku, olympijští vítězové Barbora Špotáková, David Svoboda a Jaroslav Kulhavý se vrátí až druhým letadlem večer.

Františka Dvořáka ale nepotěšili pouze oni či další medailisté: "Je třeba zdůraznit, že máme také tři čtvrtá místa i pátá, šestá, osmá místa, takže si myslím, že to byly velice úspěšné hry. Po dlouhé době jsme udělali tolik medailí, že jsme překonali i Peking."

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda ČOV František Dvořák hodnotil v Dopoledním Radiožurnálu londýnskou olympiádu

Český olympijský tým ale podle vedoucího londýnské výpravy neuspěl jen na sportovištích, ale také co se týče Českého domu nebo oblečení s obdivovanými i kritizovanými holinkami.

"Myslím, že česká výprava byla velmi výrazná. Nástupové oblečení včetně oněch holinek bylo přijato velmi pozitivně a humorně, Český dům byl úplná špička. Už ta upoutávka, doubledecker, který před domem klikoval... Rozkřiklo se to a plno lidí se s ním fotilo, jako se v Paříži fotí s Eiffelovkou," usmívá se František Dvořák.

Lucie Výborná, Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme