Mistr Evropy ve skeetu Jan Sychra na světovém šampionátu

Velké medailové ambice českých sportovních střelců se na světovém šampionátu v Mnichově zatím příliš nepotvrdily. Cenný kov získal jen Jiří Lipták v trapu a junior Josef Nikl v disciplíně na 30+30 ran na běžící terč. Neuspěli naopak olympijští vítězové Kateřina Emmons a David Kostelecký. Bilanci mohou ještě zvrátit Lenka Marušková nebo mistr Evropy ve skeetu Jan Sychra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Sychra

Brokař svůj kontinentální titul vybojoval na začátku července, může se tedy zdát, že má formu, a bude proto patřit mezi největší favority i na šampionátu světovém. Jenže blízkost obou vrcholů je naopak trochu na obtíž.

„Já z toho mám trošku problém, protože minulý rok to bylo to samé. Mistrovství Evropy a světa bylo asi tři týdny po sobě, takže z toho velkou radost nemám. Ale nicméně se musím přizpůsobit téhle situaci, takže doufám, že se mi podaří tenhle úspěch z hlavy vygumovat abych se mohl znovu nastartovat,“říká Jan Sychra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistr Evropy Jan Sychra před MS

Veřejnost očekává velký úspěch

S jeho čerstvým primátem se pojí další záležitost, ke které si rozhodně nepřipsal plusové znaménko, a to očekávání lidí ve svém okolí.

„Samozřejmě teď bude každý čekat, dvojnásobný mistr Evropy to na světovém šampionátu všechno vyhraje. Ale tak to vůbec není. Když budu dvacátý nebo třináctý, což se může stát, tak si tím hlavu lámat nebudu,“ je nohama na zemi Sychra.


V Mnichově už český mistr střelby na holuby jeden úspěch oslavil. Loni na tamní střelnici ovládl ve světovém rekordu závod Světového poháru. Letos měl k podobnému triumfu příležitost jen jednou, při podniku v italském Lonatu, kde však obsadil 30. příčku.

„Já jsem třeba vůbec nemohl absolvovat první dva světové poháry, ani jsem nechtěl. Nebyly prostě peníze na soustředění, takže se nedalo nikam vyjet za teplem a ještě k tomu se nestříleli olympijský místa, proto na to svaz nedal peníze,“ dodává Sychra

Olympijská místa až na MS

Právě na mistrovství světa se bude bojuje o první olympijská místa. Ve skeetu jich je v úterním finále k dispozici pět. Snad by vydařená snaha Jana Sychry nebyla Pyrrhovým vítězstvím znamenajícím v další roce opět méně Světových pohárů.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme