Mistr světa Štybar se těší na domácí fanoušky a kamarády do Stříbra

Stalo se už tradicí, že ve Stříbře startuje nový ročník cyklokrosového TOI TOI Cupu. Úvodní sobotní závod pohárového seriálu poutá pozornost především kvůli obsazení. Do terénu vyjede i tamní rodák a dvojnásobný světový šampión v elitiní kategorii Zdeněk Štybar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Ředitelem závodu je Zdeněk Štybar senior. Přilákat proto syna na start nebyl žádný problém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petr si povídal se Zdeňkem Štybarem

„Do Stříbra se vracím vždycky strašně rád. Je to pro mě jeden z nejdůležitějších závodů v sezoně, protože se rád vidím s lidmi z dětství a těší mě závodit před domácím publikem,“ svěřil se nejlepší současný cyklokrosař světa. Ví však, že naplnit očekávání příznivců v jeho rodném městě nebude jednoduché.

„Závod je pro mě dost prestižní a jsem před ním dost nervózní.“ Do terénu Zdeněk Štybar vjede v odlišné pozici, než v letech minulých. Má za sebou první silniční sezónu ve stáji Quick Step.

Přestupem na silnici mnohé překvapil. Po dvou zlatých medailích z posledních světových šampionátů cyklokrosařů byl pod bedlivým dohledem médií i fanoušků.

„Každý se mě na to ptal. Pár lidí mi nevěřilo, že se do toho dostanu. Říkali, že jsem udělal blbost, ale já jsem si šel za svým, chtěl jsem to zkusit a myslím si, že jsem se rozhodl v šibeničním termínu, protože za tři roky bych se už nikdy na silnici nedostal.“

V posledním týdnu pětadvacetiletý český reprezentant zvolil přípravu v okolí Mladé Boleslavi. Měl proto své důvody.

„Potřeboval jsem absolvovat ještě dobrý trénink v cyklokrosu. Vojta Červínek mi s tím pomohl, ale musím se přiznat, že ještě neladím formu na tento víkend. Stále hodně trénuji na to, abych sezonu vydržel co nejdéle. Do závodu tedy půjdu z plného tréninku a ještě docela unavený.“

Na druhou stranu závodit se v úvodu TOI TOI Cupu bude na trati, kterou dokonale zná.

„Znám ji z předešlých dvou ročníků. Doufám, že se mi to povede a že nebudu mít nějaké technické problémy, protože mám jiný materiál než jsem měl před tím. Nemám to vyzkoušené na sto procent, ale věřím svým mechanikům a tomu, že bude vše klapat tak, jak má,“ přeje si Zdeněk Štybar. Ve Stříbře patnáct minut před jedenáctou hodinou vyjedou na trať starší žáci a kadetky. Závod elitní kategorie odstartuje pak ve 14 hodin.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme