Mistrovství Evropy v kanoistice se nakonec pojede

Úvod sezony je pro české vodní slalomáře jako ze špatného snu. V pondělí jim rozvodněná Vltava zaplavila v Troji loděnici i kanál, který by měl hostit v září mistrovství světa. Teď jim navíc velká voda hýbe i s programem evropského šampionátu v Krakově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek popsal olympijskou atmosféru v Londýně | Foto: Šárka Ševčíková

Ještě včera šly z Polska velmi špatné zprávy o zaplavení kanálu na řece Visle a i v předpovědích počasí se mluvilo o tom, že by se mistrovství vůbec nemuselo konat.

"Na slavnostním zahájení se definitivně rozhodlo o tom, že se závod odjede, byť ve zkráceném programu. Nikdo ale neví, na jaké trati," líčí Vavřinec Hradilek, který v Krakově bude závodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hradilek z Krakova

Dále vysvětluje, co pro kanosity vyplývá ze zkrácení mistrovství do jednoho dne. „Jednodenní program znamená, ze se nepojedou hlídky. Jinak je vše stejné, jedna kvalifikační jízda a potom závod,“ dodává český reprezentant.

Na řece Visle nelze už několik dní trénovat. Stříbrný medailista z her v Londýně s tím však problém nemá.

"Mně osobně nevadí, že jsme pádlovali na klidné vodě. Předtím jsem trénoval více, a tak jsem si teď alespoň odpočinul," chválí si vodní slalomář, že pošetřil síly. Alespoň ty fyzické, psychické mu berou povodně, co zasáhly jeho domovský kanál.

"V poslední době tady v Krakově neřešíme nic jiného. Je to smutné. Já sám bych rád pomohl, ale zatím se s tím lidé z klubu vypořádávají dobře, byť ta situace pozitivní vůbec není," přiznává Hradilek, že jeho myšlenky jsou neustále s poškozeným areálem v pražské Troji.

Vladimír Kroc, Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme