Mistrovství Evropy v plavání vrcholí. Češi budou mít šanci na medaili především ve štafetě žen

V Londýně vrcholí mistrovství Evropy v plaveckých soutěžích. Česká výprava tak má poslední šanci na zisk alespoň jedné medaile. Bojovat o ni bude zcela jistě polohová štafeta žen, kterou motivuje navíc možnost kvalifikovat se v této disciplíně na olympijské hry v Riu de Janeiru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znakařka Simona Baumrtová si zatím ME v Londýně užívá podle svých představ | Foto: Michal Jurman

„Já mám štafety ráda. Samozřejmě, že bych byla radši, kdybych plavala jiný úsek než první, ale těším se. Štafety jsou vždycky o něčem jiném, takže to bude fajn,“ prozrazuje znakařka Simona Baumrtová.

Baumrtová přitom na evropském šampionátu nečekaně vynechala individuální start ve sprinterském závodě na padesát metrů, aby se soustředila na dnešní polohovou štafetu.

V ní půjde českému kvartetu nejen o dobrý výsledek na mistrovství Evropy, ale i o ten, který by mu v pořadí národů mohl zajistit účast na olympijských hrách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štafety mám ráda, říká před dnešní polohovkou na 4x100 metrů česká plavkyně Simona Baumrtová

„V Kazani jsme byly patnácté a berou jich šestnáct. Nevím, kolik štafet nás předjelo, ale Lucka (Svěcená, pozn.red.) je ve výrazně lepší formě a já doufám, že taky. Marťa s Petrou jsou tak nastejno,“ upozorňuje Baumrtová na jeden velký oříšek, který musí rozlousknout reprezentační trenér Vlastimír Perna.

Tedy koho postavit na prsařský úsek, který měla vždy v minulosti 'rezervovaný' Petra Chocová. Evropské šampionce z roku 2012 ale v této sezoně zdatně konkuruje na stometrové trati i Martina Moravčíková.

Na mistrovství Evropy dochází ke generační obměně českého plavání

Číst článek

„Marťa měla ráno tu stovku rychlejší, takže se uvidí,“ prohlásila Petra Chocová.

„Ještě to neřeším,“ uvedla na stejné téma Martina Moravčíková.

Nechtěla se ani jedna z českých prsařek dopředu konkrétně vyjadřovat k tomu, která podle nich do štafety nastoupí. Zatímco Moravčíková dorazila do Londýna v parádní formě, Chocová si na individuální prsařské stovce svá očekávání nenaplnila. A není to rozhodně jediný problém, který jí před polohovou štafetou trápí.

„Mám trošku zažívací problém, takže se snažím být v té vodě co nejrychlejší, abych mohla vypadnout,“ nabízí s černou pusou od černého uhlí paradoxně Petra Chocová zajímavou možnost, jak být dnes v boji ženské polohové štafety o letenky do Ria extrémně platnou součástí.

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme