Mistrovství světa formule 1 dnes pozná svého krále

Fernando Alonso, Mark Webber, Sebastian Vettel a Lewis Hamiton, ti všichni jsou před dnešní závěrečnou Velkou cenou Abu Zabí vozů formule 1 ve hře o titul mistra světa. Ve Spojených arabských emirátech se tak dnes od 14ti hodin čeká hodně dramatická podívaná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebastian Vettel (vlevo) a Fernando Alonso svedou bitvu i titul mistra světa | Zdroj: ČTK

Nejlepší výchozí pozici alespoň podle výsledků kvalifikace bude mít mladý jezdec Red Bullu Sebastian Vettel. Jezdecký um přesto není tím hlavním, co v posledních sezonách rozhoduje o držiteli titulu mistrů světa vozů F1 a nejinak tomu bude jistě i tentokrát.

"Jezdecké schopnosti jsou u Vettela, Webbera, Alonsa i Hamiltona vyrovnané. Budou se muset spolehnout na svou techniku. Hlavní roli bude hrát spolehlivost, protože jezdci na tom nejsou úplně nejlépe s motory. A dalším faktorem jsou možné kolize," říká odborník a komentátor formule 1 Tomáš Richter.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěr MS formule 1 očima experta Tomáše Richtera

Kromě technické stránky vozů by přeci jenom mohli ale spolurozhodovat ještě dva další faktory. Jednak to, jak dokáží jezdci vzácně dramatické vyvrcholení sezony ustát psychicky a pak také, pro pouštní okruh možná trochu překvapivě, co si připraví na piloty samotné počasí.

"Jedna britská společnost předpovídá dokonce kroupy. To je sice předpověď docela šílená, ale po pátečním dešti už bychom měli být připraveni na cokoli," slouží Richter i v roli meteorologa.

Rozhodnou čtvrtá místa?

Nejtěsnější finále mistrovství světa formule 1 za posledních 60 let přitom může nabídnout i po svém dojezdu fanouškům ještě další zajímavé překvapení.

"Podle technických odhadů by měly závodu v Abú Zabí dominovat Red Bully. Otázkou zůstává, jak silný bude Fernando Alonso s ferrari. Není nereálné, že by mohl dojet pátý. Pak by měli všichni čtyři jezdci 256 bodů. V takovém případě by Mark Webber vypadl kvůli nižšímu počtu vítězství, ale mezi Vettelem a Alonsem by rozhodovala až čtvrtá místa. Pak by se mistrem světa stal Vettel," vysvětluje Richter.

I podobné matematické rébusy může nabídnout Velá cena Abú Zabí. Na každý pád ve Spojených arabských emirátech se očekává hodně zajímavá podívaná, která nabídne odpovědi hned na několik zajímavých otázek.

Stane se mistrem světa potřetí v řadě britský jezdec? Budeme znát jméno nejmladšího mistra světa v historii či nejmladšího trojnásobného šampióna? I kdyby se dnes nad pouští v Abú Zabí čerti ženili, odpoledne bude jasno.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme