Mladá Boleslav se chystá na florbalový Pohár mistrů. Konkurence je nejsilnější v historii

Florbalový svátek - Poháru mistrů - začne v Mladé Boleslavi už v úterý. Na tamním zimním stadionu se od 4. do 8. října představí šest celků v mužské i ženské kategorii. Český florbal budou reprezentovat mistrovský Tatran Střešovice a Billy Boy Mladá Boleslav mezi muži a Herbadent a FBŠ Bohemians mezi ženami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal Vítkovice | Foto: Šárka Rojková

"Čeká nás osmnáct extrémně zajímavých utkání, protože konkurence je nejsilnější v historii Poháru mistrů. V nové podobě turnaje může každá prohra poslat tým domů, to znamená, že i elitní celky z Finska, Švédska nebo Švýcarska budou hrát v každém zápase o život," řekl prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Pohár mistrů si v Mladé Boleslavi zahrají i čtyři české týmy. Jakou mají šanci na úspěch v souboji s nejlepšími celky světa?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Pavla Petra s prezidentem České florbalové unie Filipem Šumanem

Lepší vstupní podmínky mají díky koeficientu čeští mistři - Střešovice a Herbadent. Ty mají soupeře, přes které, jak všichni doufáme, projdou do semifinále. Naopak zbylé české týmy startující na divokou kartu pořadatelů - Billy Boy Mladá Boleslav a FBŠ Bohemians - dostaly výrazně těžší skupinu. Oba by musely porazit jeden extrémně silný celek.

Zvýšil se zájem týmů z Finska, Švédska nebo Švýcarska o start v turnaji poté, co se změnila podoba Poháru mistrů?

Mezinárodní federace neskrývá, že za změnou systému stál i tlak některých elitních celků ze zahraničí. Všichni známe příklad z hokeje, kde se nedaří dlouhodobě udržet soutěž adekvátní Poháru mistrů. Ve florbale jsme téměř rok diskutovali se všemi elitními týmy, jak soutěž udělat atraktivnější. A k jejich zájmu přispělo třeba i zavedení prize money. Navíc organizátoři musejí nově zahraničním klubům zajistit kompletní servis včetně ubytování a stravy.

Pohár mistrů je druhou největší akcí po mistrovství světa. Prestižní je to určitě i pro Českou florbalovou unii ...

Určitě ano. Navíc jsme byli vybráni jako první pořadatel Poháru mistrů v nové podobě, což je velká pocta. Je to ale i velký závazek, protože změny v soutěži se budou hodnotit právě podle toho, jak se nám podaří turnaj zorganizovat.

Jakou diváckou kulisu si přejete pro Pohár mistrů?

V Mladé Boleslavi je hodně sportovních fanoušků a i florbal má hodně širokou členskou základnu, takže mám neskromné přání: Aby hala byla plná na všechna utkání.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme