Mladé české volejbalistky zvládají účast na ME dobře, občas ale s malými mouchami

Když se podíváte na soupisku české volejbalové reprezentace žen, tak u sedmi jmen uvidíte ročníky narození v rozmezí let 91 a 96. Tyto hráčky patří k nejmladším v týmu, ale také k těm, které i bez větších zkušeností dokážou rozhodnout zápas. Jako se to stalo v prvním utkání na mistrovství Evropy proti favorizovanému Polsku.

Evropská liga, semifinále. Volejbalistky ČR - Nizozemsko, 5. července v Karlových Varech. Radost českých hráček (vzadu) | Zdroj: ČTK

Vstup nic moc, pak probuzení, následně psychický výpadek ale nakonec výhra. V pár slovech popsaný první zápas českých volejbalistek na evropském šampionátu.

Od začátku důležitého utkání se ale dělo něco nečekaného, Polky, hratelný soupeř, ale favorit, nepředváděly dobrý volejbal a naopak je český tým postupem času přehrával. I když nutno říct, že se zbytečnými chybami, bez kterých by se trenér Carlo Parisi nejradši obešel.

00:00 / 00:00

Nervozita mladých hráček trenéra Parisiho netěší

"Od začátku utkání jsem měl pocit, že to zvládneme. Hráli jsme dobře, i když se stále neumíme vyvarovat chyb. Zejména u mladých hráček, kterým je kolem dvaceti let. Na druhou stranu na ně mají ještě právo."

Naráží kouč českého týmu na nevyzrálost některých hráček. Ta se ukázala třeba ve čtvrtém setu, kdy se docela pohodlně vedlo, vítězství za tři body bylo blízko, ale nakonec promarněné dva mečboly a tiebreak.

"Byly tam dvě moje chyby. Je to ale týmový sport. Podstatné je, že vedeme třeba o čtyři, pět bodů, soupeřky dají dva vkuse a pak nám tam začne padat všechno. Začneme dělat to, co normálně neděláme. Jsme pak nervózní a nehrajeme svojí hru," přesně popsala situaci smečařka Andrea Kossányiová.

Hráčky už vědí, čemu se vyvarovat

Nakonec se i přes promarněné vedení 20:15 ve čtvrtém setu české hráčky zvedly a už vědí, na co si dávat pozor. Právě na tyto ošemetné situace, říká dvacetiletá nahrávačka Pavla Vincourová.

"Takový stav je vždycky ošemetný, když se už vidíte v kabině. Podcenili jsme to a set jsme prohráli."

V dalším zápase se České volejbalistky utkají v sobotu se Srbskem. Zápas začne v 17 hodin a na Radiožurnálu z něj uslyšíte živé vstupy.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít