Mladé naděje české házené do týmu rychle zapadly. Užíváme si tady, říkají Jeřábková s Kordovskou

České házenkářky jely na mistrovství Evropy s touhou uspět a překvapit v základní skupině favorizované soupeřky. Proti Maďarsku se jim to na úvod povedlo. Pokud teď porazí v Malmö také Černou Horu, budou mít už jistý postup do další fáze turnaje. Večerní protivník Češek ale první zápas prohrál a další zaváhání nechce připustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Jeřábková při utkání proti Maďarsku | Zdroj: ČTK

„Určitě budou muset, ale na druhou stranu Černohorky omladily tým a dalo by se říct, že mají házenkářky v našem věku,“ říká dvacetiletá Markéta Jeřábková.

Ta je – třeba spolu s devatenáctiletou Kamilou Kordovskou – budoucností české ženské házené. „Tyhle hráčky jsme si vybrali už loni. Dáváme jim hodně času už rok. V týmu jsou dvě první spojky už teď,“ spoléhá trenér Jan Bašný na kvality mladých reprezentantek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro obě mladé házenkářky Markétu Jeřábkovou a Kamilu Kordovskou, které působí v česko-slovenské interlize, je evropský šampionát velkou zkušeností

Pro obě házenkářky, které působí v česko-slovenské interlize, je to velká zkušenost. „Já si tady strašně užívám. Je fakt, že jsem byla i na juniorských a dorosteneckých šampionátech, ale atmosféra se nedá srovnat. Jsem za to ráda, navíc když jsme ve Švédsku, kde je házená proslulá,“ neskrývá nadšení Jeřábková.

Z házenkářského mistrovství Evropy má radost také Kordovská, pro niž je turnaj zároveň motivací k dalšímu zlepšování. „Obrovská motivace. Je neskutečné to sledovat a být součástí týmu,“ prozradila spojka, která s Jeřábkovou do výběru rychle zapadla.

„Ty holky, co přišly, jsou všechny dobré, takže to šlo samo. Zapadly tak nějak postupně,“ popsala Petra Růčková. Ta našla podobnost s rokem 2012, kdy české házenkářky, většinou z domácí soutěže, po dlouhé době znovu hrály na mistrovství Evropy.

„Tam nás nikdo neznal. Soupeřky nevěděly, co od nás čekat. Podobné je to teď, kdy hráčky vůbec nejsou v podvědomí, a proto díky nim můžeme překvapit,“ dodala Růčková. Celý český tým teď bude chtít ve Švédsku po vítězství nad Maďarskem překvapit i Černou Horu. Hrát se začne v 18:30.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme