Mladí čeští atleti se představili v předprogramu finále Diamantové ligy v Curychu

Curyšská Weltklasse je už tradičně místem, kde se scházejí olympijští vítězové a mistři světa. Nejslavnější atletický mítink je ale šancí také pro mladé talenty. A v předprogramu letošního ročníku se představilo hned několik českých atletických nadějí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportoviště, atletika, stupně vítězů (ilustr. foto) | Foto: František Tichý

Na trati 400 metrů překážek nastoupil proti sedmi soupeřům ze západní a severní Evropy jednadvacetiletý atlet Michal Brož.

„Každý rok se dělá Diamantová liga do 22 let a je to jediný závod, kdy se my mladí můžeme dostat na takovýhle stadion a takovýhle závod. Jsou čtyři disciplíny, vždycky prvních šest atletů z tabulek má právo tady závodit. Všechny země jsou tu vždycky stejné, nebo to alespoň tak bývá,“ vysvětloval po svém závodě mladý atlet, který letos vybojoval na evropském šampionátu do 23 let páté místo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Brož a Klára Seidlová se představili v předprogramu finále atletické Diamantové ligy v Curychu

Ve finském Tampere si dokonce ve finále zaběhl osobní rekord 49,78 sekundy. V Curychu ale svůj výborný výkon nenapodobil a časem nad 51 sekund skončil čtvrtý. Po závodě na Letzigrundu také neskrýval zklamání.

„Moc to nechápu, ale asi už jsem unavený. Vrchol už mám za sebou,“ mrzelo Michala Brože, jenž byl stejně jako ostatní mladí atleti nadšený z bouřlivé atmosféry, která doprovázela už i odpolední část programu.

„Já jsem tady byl poprvé před rokem, takže už jsem byl otrkaný. Tohle je pro mě asi nejhezčí závod z celé sezony. Atmosféra je krásná, chodí sem lidi a je to finále Diamantové ligy, takže co víc si přát.“

Závod se nepovedl ani sprinterce Kláře Seidlové. Překvapivá bronzová medailistka ze stovky z letošního evropského šampionátu v Rieti, běžela v Curychu dvojnásobnou trať. Na posledních padesáti metrech ale podle svých slov pořádně 'vytuhla' a propadla se na sedmé místo.

„Já jsem měla formu načasovanou na Evropu, teď už je to takové doplňkové. Už je to fakt dřina," lapala po dechu v blízkosti hvězd světové atletiky devatenáctiletá Klára Seidlová, která je jednou z velkých nadějí české atletiky.

Jakub Marek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme