Mladí čeští házenkáři na svém prvním seniorském ME nezklamali

Na evropském šampionátu házenkářů se rozehrála druhá fáze turnaje. Češi už v ale v Dánsku chybí. I přes vyřazení v základní skupině, je ale možné najít na vystoupení národního týmu plusy - třeba zařazení mladých hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český házenkář Filip Jícha (v bílém) | Zdroj: ČTK

„Těší mě ve své podstatě výkony všech těch hráčů. Ta motivace, nasazení a odhodlání vydobýt si trošku lepší postavení v evropské házené," říká největší česká hvězda a kapitán týmu Filip Jícha.

Trenéři Vladimír Haber a Jaroslav Hudeček na turnaj vzali z poloviny zkušené hráče a ze druhé naprosté nováčky na mistrovství Evropy.

„Já jsem nesmírně rád, že jsme se s Láďou nebáli omladit mančaft, že jsme dali šanci dalším hráčům. I když na šampionátu nedostali všichni tolik šancí, kolik by třeba někteří diváci očekávali. Ale musíme být trošku střízliví – polovina týmu byla na šampionátu poprvé," popisuje Jaroslav Hudeček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladí čeští házenkáři na svém prvním seniorském ME nezklamali

Po celý turnaj hrál z nadějných házenkářů stabilně a dobře Miroslav Jurka na pravém křídle, nezklamali ale ani další. V posledním utkání ve skupině nastoupil na střední spojce Roman Bečvář a proti silnému Dánsku ukázal, že v něm možná roste české házené velká hvězda.

„Hrát před tolika lidmi se mi ještě nikdy nestalo. Vypadá to, že budeme stavět na mladých hráčích, pořád zkoušet. Musí se do toho prostě zapasovat všichni, možná třeba něco změnit. Ale je vidět, že když jsme pospolu, tak to vychází. Myslím, že to bude lepší a lepší," věří Roman Bečvář.

Na turnaji nasbíral cenné zkušenosti. A rozhodně není sám, kdo má asi před sebou zajímavou budoucnost na klubové i reprezentační úrovni.

„Touto cestou, ať už tam s Láďou (Haberem) budeme nebo nebudeme, by měli trenéři pokračovat. Neměli by se bát. A možná by měli mít ještě víc odvahy, dát v zápasech těm hráčům šanci. Aby si ti další odpočinuli, více mixovat sestavu," myslí si trenér Jaroslav Hudeček.

Na evropském šampionátu byl poprvé i Michal Kasal - více než dvoumetrová levá spojka, která působí v Barceloně. I když na hřišti nedostal Kasal tolik příležitostí, je to právě on, kdo by měl za pár let nahradit Filipa Jíchu.

„Má obrovské parametry. Samozřejmě, když se na něj podíváte oproti ostatním hráčům, tak by ho tady někteří zlomili vejpůl. Takže potřebuje trošku přibrat, ale on na tom pracuje. To že tady s námi byl, je velmi cenná zkušenost, velmi rád jsem ho tady uvítal,“ říká hvězda světové házené Filip Jícha.

A ke Kasalovu vytížení dodává. „Že odehrál pár minut? Já jsem na svém prvním šampionátu taky odehrál velmi málo minut,“ upozorňuje.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme