Mladí jsou dravější. Já mám jen výhodu, že jsem zkušenější, směje se slalomářský matador Ježek

O takovém návratu ani sám nesnil. 38letý vodní slalomář Stanislav Ježek je po roční pauze znovu v reprezentaci a hned ve svém prvním závodě zazářil. Na mistrovství Evropy v německém Markkleebergu vyhrál kvalifikaci, a tak půjde do dnešního semifinále jako jeden z favoritů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Stanislav Ježek

Kanoista Stanislav Ježek | Foto: Jiří Prskavec

„Určitě to potěší a lehce i povzbudí. Přece jenom jsem ve startovním poli ze všech nejstarší, a to docela výrazně. Takové umístění je povzbuzujícím faktorem, i když se jedná jen o kvalifikaci,“ přiznává Stanislav Ježek.

Dvojnásobný účastník olympijských her si loni po 17 letech nevyjel místo v národním týmu, v nominačních závodech ho předstihli jiní tři čeští kanoisté. Letos se proto vrátil k osvědčenému modelu přípravy z dřívějška.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stanislav Ježek své vítězství v kvalifikaci kanoistů na ME nepřeceňuje

Na rozdíl od loňska znovu vyrazil v zimě dřít do Austrálie a do reprezentace se tentokrát těsně vešel. Že ale hned v první soutěžní jízdě po návratu předčí všechny evropské kanoisty, to vážně nečekal.

„Určitě ne. Tentokrát to vyšlo. Jenom mám trochu obavy, jestli dokážu takovou jízdu ještě zopakovat v semifinále a nedej bože i ve finále,“ zůstává zkušený slalomář nad věcí, jak je u něj zvykem.

Ani po vydařené kvalifikaci nebere Stanislav Ježek postup do finále nebo dokonce medaili rozhodně jako samozřejmost.

„Jsem realista, ambice si nemaluju. Snažím se projet dobře všechny brány, zajet jízdu, na kterou podle svých nároků mám a jak to dopadne, tak to dopadne. Vím, že mladí kluci jsou mnohem dravější, výbušnější. Já mám jen tu výhodu, že jsem holt zkušenější,“ směje se Stanislav Ježek.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme